Horizon może doczekać się MMO, ale na platformę, której się nie spodziewacie

Horizon Forbidden West - nowe DLC hejtowane przez wzburzonych graczy
Mobile Newsy

Horizon MMO może faktycznie powstawać. Guerrilla Games ponoć planuje współpracę z NCSoft, aby wydać ambitną grę. Niestety, nie dla wszystkich.

Serwis MTN powołuje się na własne źródła, które twierdzą, że PlayStation postanowiło wejść we współprace z NCSoft. Wspólnie mają stworzyć i wydać MMO osadzone w świecie Horizon. Tak, chodzi dokładnie o wykreowany przez Guerilla Games świat łączący postapokalipsę, roboty i dinozaury! Brzmi w sumie świetnie, ale im więcej pojawia się konkretów, tym gorzej to brzmi.

Horizon MMO, ale…

Produkcja ponoć jeszcze nie powstaje, ale NCSoft poszukuje aktualnie nowych rąk do pracy nad tajemniczym „Project H”, którym ma być właśnie Horizon MMO. Firma odmówiła komentarza w tej sprawie, ale nie ma się co dziwić, skoro jest szansa, że sporo czasu będziemy czekać na możliwą zapowiedź, a co za tym idzie – potwierdzenie tych plotek.

NCSoft najbardziej znane jest z wydania gier z serii Guild Wars, lecz Koreańczycy zajmują się również tworzeniem własnych produkcji. Bodaj najbardziej znanym ich IP jest cykl Lineage. Co ciekawe, Guerrilla Games od jakiegoś czasu poszukuje pracowników z doświadczeniem w tworzeniu gier MMORPG, co sugeruje, iż również będą asystować przy produkcji.

W świetle tych wszystkich przecieków, szczególnie interesująco wyglądają inne oferty pracy opublikowane jakiś czas temu przez PlayStation Amsterdam (gdzie mieści się siedziba Guerrilla Games). Poszukują tam m.in. różnych producentów oraz tłumacza koreańskiego do „projektu gry mobilnej”. NCSoft ma doświadczenie w tej sprawie, a PlayStation od dawna mówi, że chciałoby podbić rynek gier mobilnych. Dlatego też logicznie można założyć, iż Horizon MMO okaże się projektem na urządzenia mobilne, podobnym m.in. do Genshin Impact czy innych popularnych sieciowych tytułów.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie