Homeworld: Deserts of Kharak – ekspert porównuje grę z rzeczywistością

Homeworld: Deserts of Kharak – ekspert porównuje grę z rzeczywistością
Filmiki z gier Newsy PC

Ciekawy materiał nie tylko dla osób, które chcą zagrać w ten tytuł.

Na rynku zadebiutowała „Edycja Morza Wydm” gry Homeworld: Deserts of Kharak. W związku z długo oczekiwaną premierą Wydawnictwo Techland, oficjalny polski partner Gearbox Software, zaprasza na wyjątkowy materiał filmowy.

Karol Wójcicki jest popularyzatorem nauki, powszechnie znanym ekspertem ds. astronomii. W stworzonym na potrzeby gry Homeworld: Deserts of Kharak materiale, w niezwykle ciekawy sposób opowiada o tym, jak podboje obcych planet, których wizję roztacza przed graczami seria Homeworld, mają się do rzeczywistych osiągnięć w tej dziedzinie. Film to wyjątkowa i podana w przystępny sposób pigułka wiedzy, przeznaczona nie tylko dla graczy, miłośników serii czy fanów gatunku science fiction. W czym Kharak przypomina Marsa, do wyprawy na który szykuje się ludzkość? Jaka jest specyfika pustynnych planet i czy na ich piaszczystej powierzchni faktycznie możliwe byłoby prowadzenie działań wojennych? Odwiedzi na te i inne pytania udzieli prezentowany materiał.

Homeworld: Deserts of Kharak to prequel kultowego RTS-a z 1999 roku. Gracze poznają wydarzenia rozgrywające się 100 lat przed fabułą pierwszej części serii i jako Rachel S’Jet odwiedzą tytułowy Kharak w celu zbadania tajemniczego artefaktu zwanego Pierwotną Anomalią. Homeworld: Deserts of Kharak to nie tylko najwyższych lotów strategiczna rozgrywka, ale również nietypowa dla gatunku, rozbudowana fabuła.

Homeworld: Deserts of Kharak dostępny jest w wersji na platformę PC w cenie 119,90 zł. W „Edycji Morza Wydm” oprócz gry, znajdują się poradnik (60 stron), artbook (100 stron), ścieżka dźwiękowa na osobnej płycie oraz zestaw 3 DLC, oddzielnie płatnych w wydaniu cyfrowym. Wydawnictwo Techland przygotowało jedyną pudełkową edycję gry na świecie.

Źródło: Techland

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie