Homeworld: Deserts of Kharak oczami astronoma

Na polskim rynku pojawiła się gra Homeworld: Deserts of Kharak w wyjątkowym wydaniu “Edycja Morza Wydm”.

Wydawnictwo Techland, będące polskim partnerem Gearbox Software, zaprasza na drugi film z Karolem Wójcickim (tutaj zobaczycie pierwszy). Ekspert ocenia grę oczami astronoma.


Homeworld: Deserts of Kharak to prequel kultowej strategii, za który odpowiadają autorzy oryginału, czyli studio Blackbird Interactive. Tytuł prezentuje spójną wizję odległej przyszłości i opowiada o daleko zakrojonych podbojach kosmosu, o których ludzkość na razie marzy. – Gry pozwalają nam wyobrazić sobie jak może wyglądać otaczający nas wszechświat. Możliwość przeniesienia się na taką planetę w grze, to na razie jedyna szansa. Ze względu na ograniczenia w realnym świecie w postaci napędów i wielkich odległości, ludzie przez długi czas do nich nie dotrą – mówi Karol Wójcicki, popularyzator nauki. – Wizje przyszłości z gier lub filmów powinny być postrzegane przez naukowców jako wyzwanie, a niektóre rozwiązania mogą być inspiracją do stworzenia ich w realnym świecie. Homeworld jest taką właśnie grą – ocenia ekspert.

Homeworld: Deserts of Kharak to prequel kultowego RTS-a z 1999 roku. Gracze poznają wydarzenia rozgrywające się 100 lat przed fabułą pierwszej części serii i jako Rachel S’Jet odwiedzą tytułowy Kharak w celu zbadania tajemniczego artefaktu zwanego Pierwotną Anomalią. Homeworld: Deserts of Kharak to nie tylko najwyższych lotów strategiczna rozgrywka, ale również nietypowa dla gatunku, rozbudowana fabuła.

Wraz z grą w bogatej “Edycji Morza Wydm” gracze otrzymują artbook, poradnik, naklejki oraz zawierającą 117 utworów ścieżkę dźwiękową na osobnej płycie. Homeworld: Deserts of Kharak dostępny jest na PC w sugerowanej cenie 119,90 zł.

Źródło: Techland

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

8 Shares
Share8
+1
Tweet