Nintendo chce przejąć twórców Hogwart’s Legacy na Switcha

Hogwart's Legacy
Newsy Switch

Japoński gigant, firma Nintendo wyraziła zgodę na przejęcie Shiver Entertainment. Studio z siedzibą w Miami ma w swoim portfolio na przykład stworzenie portu gry Hogwart’s Legacy na konsolę Nintendo Switch i nie tylko.

Nintendo idzie na zakupy? Na celowniku twórcy portu Hogwart’s Legacy

Mamy dla was najnowsze wieści ze stajni Nintendo. W miniony poniedziałek firma ogłosiła podpisanie umowy z Embracer Group AB, w ramach której nabędzie całość, czyli 100% udziałów w studiu Shiver Entertainment ze Stanów Zjednoczonych. W ten sposób Japończycy staną się jedynymi właścicielami odpowiedzialnymi za studio deweloperskie, które do tej pory przygotowywało wiele portów i projektów na konsole Nintendo Switch.

Przyjmując doświadczony i utalentowany zespół programistów Shiver, Nintendo pragnie zabezpieczyć zasoby wysokiej jakości na potrzeby przenoszenia i tworzenia tytułów na swoje konsole w przyszłości.

Oświadczenie firmy Nintendo

Studio Shiver Entertainment zostało utworzone w 2013 roku i zasłynęło z wielu projektów dotyczących portowania gier na inne urządzenia, czy wspólnego opracowywania projektów z innymi zespołami. Największymi grami w portfolio firmy pozostają dwie wersje Mortal Kombat wydane na Nintendo Switch i niedawno opublikowany port Hogwart’s Legacy — również na konsolę japońskiego giganta.

Zobacz: Co z Nintendo Switch 2?

Trzeba przyznać, że na kodowaniu się znają. Przed wydaniem Dziedzictwa Hogwartu w wersji mobilnej mało kto spodziewał się, że tak ogromny tytuł ruszy na leciwej już konsolce od Nintendo. Jasne, gra wymagała od twórców gigantycznych cięć i kompromisów, jednak finalnie sztuka ta się udała. My możemy bez trudu ruszyć do Hogwartu na przenośnej konsoli sprzed 7 lat Cudo!

Źródło: videogameschronicle.com

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie