Znamy możliwą długość Hogwarts Legacy. Mnóstwo konkretów o Quidditchu, wersji PS5 i nie tylko

Hogwarts Legacy - długość gry. Nowe konkrety wyciekły
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Dzięki artbookowi Hogwarts Legacy poznaliśmy sporo nowych konkretów o grze. Na pewno zadowoleni będą fani długich gier, PS5, RPG-ów i, rzecz jasna, tej marki.

Do internetu wyciekł artbook z nadciągającej gry osadzonej w uniwersum Wizarding World. Dzięki niemu poznaliśmy sporo nowych informacji o rozgrywce, jej filarach i o tym, co czeka nas być może po premierze.

Hogwarts Legacy będzie długą grą

Najważniejsza informacja – jak długie będzie Hogwarts Legacy? Otóż okazuje się, że gra zaoferuje około 30 godzin rozgrywki, jeżeli mówimy o głównym wątku fabularnym. Dodajmy do tego zadania poboczne i inne aktywności, a spędzimy tu przynajmniej 70 godzin. Brzmi bardzo solidnie, prawda? Co ciekawe, “zalecane jest, aby najpierw ukończyć wszelkie dostępne zadania poboczne, a dopiero później posunięcie się w głównej fabule”.

Nowe informacje pochodzą ze zbiorczego postu na Reddicie. Warto pamiętać, że choć brzmią sensownie (a artbook faktycznie pojawił się w internecie), należy zachować zdrową dawkę sceptycyzmu. Niemniej poznaliśmy również parę konkretów dotyczących samej rozgrywki i cyklu produkcyjnego. Otóż okazuje się, że po raz pierwszy folder z tytułem powstał w 2017 roku. Od tamtej pory wiele się jednak zmieniło. Rzekomo nawet 90% zawartości poprawiono lub wycięto od momentu zapowiedzi w 2020 roku.

Wielu fanów martwi się tym, iż nie zagramy w Quidditcha w grze. Okazuje się, że był taki pomysł, a twórcy pracowali nad nim przez rok. Niestety, trzeba było pójść na “kompromisy” i wycięto ten element. Co nie znaczy, że nie mógłby się pojawić w przyszłości. Wycięto też spory kawałek mapy świata gry. Część z lokacji (np. bagna) są dostępne, ale gracze tam nie trafią. Istnieje więc szansa, że przy dobrej sprzedaży gry, dostaniemy DLC z nowymi lokacjami. Swoją drogą – wersja na PS5 ma być “najlepsza”. I nie chodzi tu o samo działanie gry, ale o dodatkowy quest niczym z horroru, który ponoć prezentuje niezwykle wysoki poziom.

Warto też zaznaczyć, że tytuł ma oferować bardzo dopracowane zadania poboczne, w tym specjalne questy dla niemal każdego domu. Niestety, fani Ravenclaw poczują się zawiedzeni, bo ten dom nie zaoferuje swojego personalizowanego pobocznego wątku. Fabuła i tak ma jednak różnić się od innych. W końcu każdy dom oferuje inny progres fabularny, choć wszystkie w pewnym momencie się zazębiają w jeden wątek. Na Reddicie znajdziecie parę jeszcze innych ciekawostek, ale mogłyby one zostać uznane za spoiler, więc czytacie na własną odpowiedzialność.

W tym miejscu znajdziecie wymagania wersji PC.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie