Gracze pożądają Hogwarts Legacy mimo kontrowersji. Premiera ma być „gargantuiczna”

Hogwarts Legacy na PS4 lub PS5 już od 164,60 zł
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Hogwarts Legacy i J.K. Rowling wywołują sporo kontrowersji, ale nie zniechęciło to graczy. Ci ochoczo dodają tytuł do swoich list życzeń i składają zamówienia przedpremierowe.

Nowe dzieło od Avalanche Software może przebić progi sprzedaży, które nie śniły się nawet WB Games. A przynajmniej na to wskazują nowe informacje dotyczące „pożądania” Hogwarts Legacy. To o tyle ciekawe, że nawet gracze przestrzegają przed kupowaniem gry, a autorka Harry’ego Pottera i uniwersum Wizarding World bezustannie wywołuje kontrowersje.

Nie kupować! Ale chyba Hogwarts Legacy to nie dotyczy…

Złota zasada wielokrotnie powtarzana w internecie, czyli „no preorders” chyba nie funkcjonuje. A przynajmniej nie w szerokiej świadomości graczy. Wynika tak z najnowszego tweeta Benji-sales, czyli człowieka dobrze obeznanego w tym, jak sprzedają się wielkie gry wideo. Okazuje się, że to praktycznie murowany hit 2023 roku pod względem sprzedanych kopii. Premiera ma do tego być „gargantuiczna”.

Hogwarts Legacy jest #1 na liście najchętniej kupowanych gier na Steamie, zamówienia przedpremierowe są w pierwszej czwórce najlepiej sprzedających się gier na Steamie na 5 tygodni przed premierą, i słyszę BARDZO dobre rzeczy o zamówieniach przedpremierowych na konsole. Jeśli jakość będzie dobra, czeka nas gargantuiczna premiera, z pewnością jedna z największych w 2023 roku.

– czytamy na Twitterze Benji-sales

W komentarzu ktoś zapytał go o prognozę sprzedaży. Informator nie jest jednak w stanie tego jednoznacznie określić, bo wiele będzie zależało ostatecznie od jakości samej gry. Obecnie jednak śledzenie zamówień i statystyk jest „szalone”. Jego zdaniem nie zdziwiłoby go nawet 5 – 6 milionów sprzedanych sztuk w pierwszym tygodniu od premiery.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie