Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.

0 komentarzy

Hitman 2 – wymagania sprzętowe, data premiery, ceny, fabuła, edycje, trailer

Studio IO Interactive zapowiedziało grę Hitman 2. Wraz z zapowiedzią pojawiły się szczegóły dotyczące platform oraz edycji i cen. Poznaliśmy też minimalne i zalecane wymagania sprzętowe.

Hitman 2 czyli dekada kontynuacji

Z pewną dozą rozczarowania i rozgoryczenia muszę przyznać, że powoli przejada mi się dekada w której żyję: dekada remake’ów i kontynuacji. Nie sposób naturalnie narzekać w momencie, gdy mamy do czynienia z udanymi kontynuacjami równie udanych serii, gorzej jednak, gdy producenci postanawiają produkować kolejne części tytułów takich jak choćby Rage czy Hitman. W jednym i w drugim przypadku pierwsze osłony gier nie przyniosły pozytywnego odbioru, a jednak doczekamy się i gry Rage 2 i gry Hitman 2. Tyle dobrego, że nowy Hitman tym razem pozbywa się epizodyczności: grę dostaniemy od razu jako jedną, niepodzielną produkcję.

Hitman 2: Silent Assassin: data premiery, platforma, wymagania sprzętowe

Hitman 2 będzie bezpośrednią kontynuacją epizodycznej produkcji sprzed dwóch lat. W sklepach pojawi się 13 listopada 2018 roku, a platformy, na jakich rozegramy przygody Agenta 47, to standardowe rozwiązanie obejmujące PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Producent przedstawił także wymagania sprzętowe służące grze.

Wymagania sprzętowe Hitman 2

Hitman 2 – wymagania minimalne:

 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7;
 • Procesor: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz lub AMD CPU Phenom II X4 940;
 • Pamięć RAM: 8 GB;
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 lub Radeon HD 7870;
 • DirectX: Wersja 11;
 • Miejsca na dysku: 60 GB.

Hitman 2: wymagania zalecane:

 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8, 8.1 lub 10;
 • Procesor: Intel CPU Core i7 3770 3,4 GHz lub AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz;
 • Pamięć RAM: 8 GB;
 • Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 770 lub AMD GPU Radeon R9 290;
 • Miejsce na dysku: 60 GB.

Hitman 2: fabuła i multiplayer

Fabuła Hitmana 2 po raz kolejny zabierze nas w podróż po świecie – odwiedzimy następnych sześć zróżnicowanych lokacji jak np. Miami. IO Interactive w zapowiedzi nie zdradziło innych szczegółów dotyczących miejscówek, niemniej wspomniało także o mrocznych i niebezpiecznych lasach tropikalnych. Agent 47 będzie skupiony na pojmaniu głównego antagonisty, o którym także niewiele wiemy. Wiemy jednak, że nowa odsłona ma kłaść większy nacisk na elementy skradankowe. Liczyć będzie się już nie tylko eliminowanie kolejnych wrogów, ale czynienie tego z ukrycia tak, by nie zdradzać swojego położenia.

Deweloperzy idąc także z duchem czasu, przemycają do gry tryb multiplayer oparty na współpracy między graczami. Tryb ten nosić ma nazwę Sniper Assassin.

Hitman 2: Silent Assasin: edycje i ceny

Deweloperzy będą mieli do zaproponowania graczom trzy edycje gry oraz specjalną, fizyczną edycję kolekcjonerską. Jak już wspomnieliśmy – tym razem będzie to pełnoprawna odsłona, bez dzielenia na epizody. A oto wspomniane edycje (ceny dotyczą wersji na Steam):

 • Standardowa Edycja – 249 złotych
 • Srebrna Edycja – 329 złotych – tylko w wersji cyfrowej, doda naszemu bohaterowi pistolet z tłumikiem oraz stylową walizkę. Dodatkowo posiadacze tej edycji dostaną dostęp do pierwszego DLC, w którym znajdziemy nową misję, nową mapę do trybu multi oraz nowy strój czy bronie.
 • Złota Edycja – 379 złotych – tylko w wersji cyfrowej, prócz dodatków z edycji srebrnej, otrzymamy także drugie DLC, a sam zakup pozwoli nam na rozegranie gry już na cztery dni prze oficjalną datą premiery.
 • Edycja Kolekcjonerska – zawiera wszystko to, co cyfrowa edycja złota, oraz kolejne cyfrowe dodatki zawierające się w Collector’s Pack, a także fizyczną replikę walizki na broń, brelok, gumową kaczkę oraz monetę. Cena póki co nie jest jeszcze znana.

Hitman 2: galeria screenów

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%