Hideo Kojima nie zrobi już żadnej gry z serii Metal Gear

Ostateczne rozstanie ze słynnym cyklem.

Wczoraj poznaliśmy datę premiery Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Tytuł pojawi się w sprzedaży 1 września tego roku. Ujawnił to sam ojciec serii Hideo Kojima w wywiadzie dla serwisu IGN. Filmik został przedwcześnie wypuszczony do sieci i szybko usunięty. Wideo jednak już powróciło i możecie je obejrzeć poniżej.


Oprócz wspomnianej daty premiery dowiadujemy się niestety, że Hideo Kojima kończy z serią Metal Gear. Nadchodzący Phantom Pain jest ostatnią grą, przy której znany deweloper pracuje osobiście.

Zawsze powtarzałem, że to będzie mój ostatni Metal Gear. Zaczęło się od Metal na MSX, później Metal Gear 2, Metal Gear Solid 1, 2, 3, 4, Peace Walker i ostatecznie Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Wraz z wydaniem Metal Gear Solid V wątek sagi się zamyka. Nawet, jeśli seria będzie kontynuowana, dla mnie Phantom Pain jest ostatnią grą cyklu – tłumaczy Kojima.

Z jednej strony szkoda, lecz z drugiej słynny deweloper będzie mógł poświęcić się innym projektom. Kto wie, czym w przyszłości nas zaskoczy.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

9 Shares
Share9
+1
Tweet