Wielki powrót Metal Gear Solid na pokazie PlayStation coraz pewniejszy? Pojawiły się koleje sugestie

Metal Gear Solid 3 Remake na pokazie PlayStation coraz pewniejsze?
Newsy PC PS5

Kolejne dobrze poinformowane źródło twierdzi, że fani MGS mogą liczyć na coś specjalnego w trakcie PlayStation Showcase. Czyżby Metal Gear Solid 3 Remake?

Zaledwie wczoraj PlayStation potwierdziło PlayStation Showcase, czyli wielce oczekiwane wydarzenie, w którego trakcie mamy zobaczyć “drugą fazę PS5” i nowe gry, które na konsolę zmierzają. Co konkretnie? Tak naprawdę nie wiadomo, bo studia Sony w pocie czoła pracują nad kolejnymi produkcjami od lat. Pewniakiem jest pokaz multiplayerowego The Last of Us Factions, a coraz bardziej możliwy staje się powrót marki Metal Gear Solid. W końcu Konami ma być jednym z partnerów nadchodzącego wydarzenia.

Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że od bardzo dawna mówi się nie tylko o powrocie Metal Gear Solid, ale i Silent Hill. Po latach oczekiwań Konami potwierdziło te plotki, zapowiadając odwilż gier SH. Czy to samo stanie się z MGS? Być może wydawca jest nieco bardziej ostrożny i nie chce zrzucać całych bomb. Najwięcej mówi się jednak o Metal Gear Solid 3 Remake. Czemu? Chronologicznie to pierwsza część cyklu.

Do i tak wielu przecieków i sugestii o nowym-starym MGS dołączył niedawno Andy Robinson, redaktor VGC, który jest dość dobrze poinformowany w kwestii niezapowiedzianych gier, szczególnie od Konami. Na Twitterze podzielił się ogłoszeniem nowego pokazu, ale zdanie w jego wpisie brzmi niezwykle… specyficznie. Po polsku nie miałoby to sensu, ale po angielsku – jak najbardziej.

I hope PlayStation fans are Geared up for this.

– napisał w tweecie Robinson

To zdanie wywołało konsternację, bo nie bez powodu mamy “Geared” wielką literą. Samo w sobie oznacza to “mam nadzieję, że fani PlayStation są na to przygotowani”, ale wyróżnienie słowa “Geared” jednoznacznie wskazuje na nawiązanie do serii MGS. Tym bardziej że w komentarzu dodał jeszcze “Bolted like Metal” (“Przyśrubowani jak Metal”). Wiecie – “Geared” i “Metal”… no, sami zapewne rozumiecie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie