Metal Gear Solid powróci? Konami “po cichu” może wskrzeszać kultową serię

Metal Gear Solid i więcej Silent Hill? Konami wskrzesza kultowe serie
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Konami nie zdradziło planów na 2023 rok, ale wiemy, czego mniej więcej możemy się spodziewać. Pytanie pozostaje – czy Metal Gear Solid powróci?

Japońska korporacja może wskrzeszać więcej kultowych marek, niż nam się wydaje. Do tej pory zapowiedziano parę nowych gier z cyklu Silent Hill (w tym remake “dwójki”, za który odpowiadają Polacy). Do tego dostaniemy również najpewniej grę w stylu PT. A co z resztą?

Życzę sobie i Wam nowego Metal Gear Solid

Konami za pośrednictwem Famitsu złożyło noworoczne życzenia graczom z całego świata. I choć nie znajdziemy w nich żadnych konkretów, można łatwo wyczytać ukryte między słowami znaczenia. Te sugerują, że Konami nie tylko Silent Hill żyje, bo w międzyczasie może powstawać więcej projektów z kultowych marek.

Tymi są (najpewniej, rzecz jasna) Castlevania i Metal Gear Solid. Szczególnie interesująco może zapowiadać się przyszłość tej drugiej. Tyle że trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie – czy MGS bez Hideo Kojimy ma sens? Fatalne Survive pokazuje, że nie bardzo, ale to przecież nie była pełnoprawna kontynuacja, tylko poboczny projekt. Plotki o remake’u “trójki”, nowej grze z cyklu czy innych pomysłach twórców popularne są w sieci od dawna. Jak pokazał SH – mogą się sprawdzić.

Przy okazji życzeń noworocznych, szczególnie ciekawie zabrzmiał fragment dotyczący projektów znajdujących się “głęboko i cicho w toku”.

Ten rok jest Rokiem Królika, a my planujemy nowe gry dla dobrze znanych serii, w celu zrobienia jeszcze większych postępów. Ponadto, nowe projekty, które jeszcze nie zostały ogłoszone, są również głęboko i cicho w trakcie realizacji. Proszę oczekiwać na przyszłe ogłoszenia Konami.

– czytamy w życzeniach firmy

Liczymy więc, że przecieki się spełnią, ale nowy MGS nie będzie byle popierdółką, a czymś godnym tej serii.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie