W remastery Metal Gear Solid nie zagracie za pomocą klawiatury i myszki

Metal Gear Solid Master Collection bez wsparcia klawiatury i myszki
Newsy PC

Wychodzi na to, że PeCetowcy muszą zaopatrzyć się w pady, jeżeli chcą zagrać w Metal Gear Solid Master Collection Vol. 1. Tak przynajmniej wynika z przedstawionych przedwcześnie informacji.

Dziś raczej nie do pomyślenia jest brak wsparcia dla typowo PeCetowych kontrolerów, jeżeli jakaś gra wychodzi na tę platformę. Jasne, czasami pady do Xboksa czy PlayStation sprawdzają się o wiele lepiej, no ale jednak myszka i klawiatura to rzecz niezbędna, którą posiada każdy gracz na komputerach. Przed laty być może i wykorzystywanie obydwu tych akcesoriów nie było może gwarantowane przy co bardziej koślawych konwersjach, ale czasy się zmieniły… prawda?

Otóż nie do końca, bo jeszcze niepotwierdzone oficjalnie informacje wskazują na dość smutny przebieg sprawy. Wychodzi na to, że zapowiedziana przy okazji remake’u Metal Gear Solid 3 kolekcja nie będzie oferowała wszystkiego, co niezbędne dla PeCetowców. Karta każdej z tych gier na krótko pojawiła się na platformie Valve, ale szybko zniknęła. Nie wiemy, o co chodzi, ale przez ten krótki moment dało się znaleźć dość niepokojący komunikat.

Uwaga: METAL GEAR SOLID – Master Collection Version wymaga kontrolera do gry. Gra za pomocą klawiatury i myszy nie jest obsługiwana.

– można było przeczytać na Steam (za DSOGaming)

Do tej pory Konami niczego nie potwierdziło, a ostrzeżenie może być po prostu efektem pomyłki. W końcu MGS 1 i 2 w oryginale oferowały wsparcie dla klawiatury i myszki. Czemu więc deweloperzy mieliby z tego po latach zrezygnować? Trochę nie ma to sensu i być może tak naprawdę chodzi wyłącznie o trzecią część? No cóż – na razie poczekajmy, aż strona gier w sklepie wróci. Być może dostaniemy zaktualizowane informacje w tej sprawie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie