Hawkeye mógł mieć innego przeciwnika. Reżyser serialu o ostatecznej decyzji

Kadr z serialu Hawkeye - Kingpin
Baza postaci Baza seriali Filmy i seriale Newsy Seriale Uniwersum

Rhys Thomas twierdzi, że początkowo miał inne plany, jeśli chodzi o złoczyńcę. Ostatecznie jednak w Hawkeye pojawił się Kingpin.

Vincent D’Onofrio powrócił tym samym do MCU, jednak wszystko wskazuje na to, że do tego powrotu mogło w ogóle nie dojść. Rhys Thomas wyjawił w wywiadzie z CinemaBlend, że tę decyzję podjęło szefostwo Marvela:

“Nie myślałem o Kingpinie, gdy zaczynałem serial, ale czuję, że zawsze był gdzieś blisko. Skupialiśmy się na “innym złoczyńcy”, ale w pewnym momencie wkroczył dyrektor Marvela i powiedział: <<Oto, co z tym zrobimy>>.”

Reżyser nie zdradził, jakiego innego przeciwnika Hawkeye’a miał na myśli. Ostateczny wybór złoczyńcy jednak wyszedł chyba produkcji na dobre. W Hawkeye Kingpin połączył bowiem MCU z dotychczasowymi produkcjami Netflixa. Jest to potwierdzenie, że Daredevil ma powiązanie z aktualnym uniwersum Marvela, a dzięki temu otrzymał szansę na pojawienie się w nadchodzących tytułach. To z pewnością świetna wiadomość dla wielu fanów, którzy czekali na powrót kolejnego bohatera.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie