Vincent D’Onofrio o Kingpinie, serialu Hawkeye oraz tym, czy Daredevil należy do MCU

Vincent D'Onofrio jako Kingpin w serialu Daredevil
Baza postaci Baza seriali Filmy i seriale Newsy Seriale Uniwersum

Vincent D’Onofrio powrócił niedawno jako Kingpin w serialu Hawkeye, czym połączył MCU z uniwersum z serialu Daredevil.

I to tę właśnie kwestię poruszył w rozmowie z portalem Games Radar. Fani nadal bowiem zastanawiają się, czy Daredevil wyprodukowany dla Netflixa należy do „kanonu” MCU. D’Onofrio uniknął wprawdzie prostej odpowiedzi, jednak jego słowa rzucają pewne światło na omawiane zagadnienie:

„Robią, co mogą, aby utrzymać Daredevila w kanonie. Hawkeye jest częścią kanonu, który stworzyliśmy w Daredevilu.

Jest to zatem pewne, że oba seriale są ze sobą powiązane, choć tylko jeden z nich został oficjalnie uznany za część Marvel Cinematic Universe. Rozwiązaniu zagadnienia sprzyja potwierdzenie przez Kevina Feige’a z Marvel Studios, że gdy bohater pojawi się w przyszłych produkcjach, zagra go Charlie Cox, „jedyny słuszny” odtwórca tej roli. Wiadomo zatem, że sama postać Matta Murdocka istotnie ma swoje miejsce w MCU.

Vincent D’Onofrio odniósł się również do własnej roli. Jako Kingpin powrócił przecież po kilku dobrych latach; emisję Daredevila zakończono w 2018 roku.

Podchodzę do tego tak: był już Blip, wszyscy wrócili i są tacy sami pod względem emocji czy charakteru. Zagrałem go [Kingpina – przyp. red.] dokładnie tak, jak w Daredevilu.

Nie wiadomo jak na razie, kiedy zobaczymy ponownie poszczególnych bohaterów. Najbliższym filmem z MCU będzie Doktor Strange w multiwersum obłędu, a jego premierę zaplanowano na maj 2022 roku.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie