Zapowiedziano multiplayerowe Harry Potter: Quidditch Champions. Zapiszcie się na testy już teraz

Harry Potter: Quidditch Champions oficjalnie. Zapiszcie się na testy gry
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

WB Games oficjalnie zapowiedziało Harry Potter: Quidditch Champions. Jednocześnie dostaliśmy krótki teaser produkcji oraz informacje o testach.

W Hogwarts Legacy Quidditch się niestety nie pojawił, co było bezpośrednim ciosem dla wielu fanów tego uniwersum. Choć sama gra okazała się szalenie popularna, brak jednego z najbardziej charakterystycznych elementów tego świata potrafił doskwierać. Teraz najwyraźniej wiemy, czemu tak się stało. Harry Potter: Quidditch Champions to nowa gra, która wypełni tę lukę. Powstaje podobno od paru lat, więc nic dziwnego, że Dziedzictwo Hogwartu nie oferuje tego sportu.

Harry Potter: Quidditch Champions wypełni lukę Hogwarts Legacy

WB Games zapowiedziało nową multiplayerową grę z uniwersum Wizarding World. Ma ona docelowo oferować wszystko to, czego nie dostaliśmy w samym Hogwarts Legacy. Za Quidditch Champions odpowiada Unbroken Studios, czyli twórcy anulowanego battle royale w klimacie Mad Maxa Fractured Lands. Obecnie studio pomaga również przy niedawno przesuniętym Suicide Squad. Pozycję ze świata HP wyda Portkey Games, czyli specjalny wydział WB do gier osadzonych właśnie w tym uniwersum.

Harry Potter: Quidditch Champions to szybka, konkurencyjna gra wieloosobowa przedstawiająca najbardziej ikoniczny magiczny sport na świecie. […] To kompletne, samodzielne doświadczenie Quidditcha, opracowane przez Unbroken Studios. Angażuje graczy w sport Quidditcha i inne przygody na miotle wraz z przyjaciółmi w konkurencyjnym, wieloosobowym otoczeniu.

– czytamy na stronie gry

Wiemy, że pozycja ma trafić na PC i konsole, choć do końca nie wiemy, jakie. Twórcy nie zdradzili także ani daty premiery, ani modelu dystrybucji. Mógłbym zgadywać, iż może tym razem chodzić o tytuł free-to-play, ale może to tylko złudzenie, więc lepiej zaczekać na więcej wieści w tej sprawie. Co ciekawe, deweloperzy również odcinają się od bezpośredniego związku z kontrowersyjną postacią J.K. Rowling, choć obiecują, iż gra ma bezpośrednio oddawać ducha książek.

Zapowiedziano również zamknięte testy, na które zapisać się możemy pod tym adresem. Twórcy nie gwarantują, że każda osoba uzyska dostęp (a obecnie strona jest chyba nieco przeciążona), ale okresów testów ma być najwyraźniej więcej niż jeden.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie