Hogwarts Legacy gigantyczną premierą. Gra radzi sobie lepiej niż sześć ostatnich części Call of Duty

Hogwarts Legacy pokonało Call of Duty | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Hogwarts Legacy cały czas jest niezwykle popularne, a gra ze świata Wizarding World radzi sobie świetnie pod względem sprzedaży. Lepiej nawet niż Call of Duty.

Absolutny ewenement. W Polsce zabrakło pudełek z grą, o czym pisaliśmy już wcześniej. Tytuł przecież nie wyszedł nawet w wersji na last-geny. W końcu z PS4 i Xbox One wciąż korzysta spora liczba graczy. Niestety przesunięto premierę tych edycji. Warto chyba jednak uzbroić się w cierpliwość, bo miliony innych graczy najwyraźniej jest zachwyconych produkcją. A nawet jeżeli nie są zachwyceni, to już na pewno zainteresowani. Wyniki sprzedaży w końcu nie kłamią.

Dzięki danym z GameIndustry.biz dowiedzieliśmy się, że “Hogwarts Legacy jest szóstą co do wielkości premierą gry wideo od czasu rozpoczęcia notowania europejskich list sprzedażowych sześć lat temu”. To olbrzymie osiągnięcie, zwłaszcza że gra wyszła stosunkowo niedawno. To jednak nie koniec zaskakujących wieści, bo WB Games może świętować także z innych powodów.

Otóż okazuje się, że jedynymi grami, które w ciągu podanego okresu sprzedały się lepiej od “Dziedzictwa Hogwartu” są kolejne odsłony serii FIFA. Nie ma na piłkę nożną mocnych, ale na Call of Duty już tak. W końcu nowa gra ze świata Wizarding World radzi sobie lepiej niż każda wydana od 2017 roku odsłona szalenie popularnej serii FPS-ów. Co więcej, po zaledwie trzech tygodni od premiery Hogwarts Legacy jest już piątą najlepiej sprzedającą się premierą ostatnich 12 miesięcy, tuż po FIFA 23, Call of Duty: Modern Warfare 2, Grand Theft Auto V i Elden Ring.

Gra w analogicznym okresie po premierze cieszy się i tak większym zainteresowaniem niż Elden Ring czy MWII. Warto dodać, że dane tutaj przedstawione zawierają informacje o sprzedaży gier w Europie. W ich skład wchodzą także dane z Polski.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie