To już oficjalne. W Hogwarts Legacy nie zagramy w Quidditcha

Hogwarts Legacy bez Quidditcha. Twórcy potwierdzają smutną wieść
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

No niestety, Hogwarts Legacy nie pozwoli nam na wzięcie udziału w rozgrywkach w bodaj najpopularniejszych wymyślonym sporcie. Quidditcha tu nie uświadczymy.

Hogwarts Legacy zapowiada się na grę, na jaką fani Harry’ego Pottera czekali całe życie. Do tej pory nie dostaliśmy jeszcze pełnoprawnego RPG-a w świecie wykreowanym przez J.K. Rowling. Jeżeli twórcom z Avalanche Software się uda, być może sny wielu z nas zostaną spełnione. No, przynajmniej w pewnej części.

Wygląda niestety na to, że nie ma co liczyć na wszelkie doświadczenia znane z książek czy filmów. Mimo pokazania w jednym ze zwiastunów gry zawodnika Quidditcha sport ten nie będzie obecny dla gracza. Zapewne pojawi się tylko w formie jakiegoś przerywnika filmowego. Jest to dość spory cios, szczególnie dla fanów samodzielnej gry Harry Potter: Quidditch World Cup, która swego czasu była naprawdę świetną pozycją.

Stosowne informacje znajdziemy w FAQ na stronie gry.

Quidditch nie jest grywalny w Hogwarts Legacy. Jednak lot na miotle w celu przemieszczania się i wyzwania związane z wyścigiem na miotle są częścią gry. Gracze będą również latać miotłami, aby odkryć nowe i znajome lokalizacje otaczające zamek Hogwart.

– informują twórcy

Nie jest to z pewnością to, na co wielu liczyło. Z drugiej strony – już o tym w zasadzie wiedzieliśmy. Twórcy już jakiś czas temu omijali informacje o ewentualnej obecności rozgrywek w grze, co sugerowało, że tych po prostu nie będzie. No cóż, zawsze pozostaje liczyć na jakieś DLC albo, nie wiem, Quidditch World Cup 2?

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie