Battle Royale w samochodach? Zobaczcie Auto Royale!

H1Z1 przesiedziała we wczesnym dostępie 3 lata i zapowiadała się naprawdę nieźle. Potencjalnemu hitowi krzywdę wyrządziła jednak konkurencja, która okazała się kosić wszystkich innych sieciowych przeciwników. Od Lipca 2017 serwery H1Z1 opuściło 91% graczy, co dla producentów musiało być swoistą katastrofą. Nie przeszkodziło to jednak w oficjalnej premierze, połączonej z nowym, ciekawym trybem.

Auto Royale – Battle Royale na czterech kółkach

Od wczoraj na Steamie możemy kupić grę H1Z1 za 71,99 złotych. Tytuł oficjalnie wyszedł z fazy wczesnego dostępu. W związku z tym, producenci tego pełnego zombie Battle Royale’a, wypuścili update, przynoszący nowy tryb – Auto Royale. Tak właśnie nazwano samochodową wersją klasycznego Battle Royale.

Zespół graczy składa się tu z kierowcy, który przemieszcza ekipę pojazdem i reszty osób, która ostrzeliwuje otoczenie z okien auta. Każda drużyna mieści czterech graczy, a serwer jest w stanie pomieścić 30 takich zespołów. Aby wygrać, należy naturalnie pozostać przy życiu jako jedyny, ostatni zespół. Wraz z trybem dostaniemy nie tylko pojazdy, ale i inne elementy gry takie jak broń pod postacią min lądowych czy pozostawianych plam oleju (prawie jak w pierwszym GTA). Szczegóły (bardzo widowiskowe) zabawy obadacie poniżej:


Dotychczasowa rozgrywka również dostała nieco ulepszeń. Odświeżono mapę, która umożliwia teraz zastosowanie większej ilości opcji taktycznych, oddano graczom możliwość wyboru, w którym miejscu mapy chcą się pojawić, a także zastosowano nowy model systemu punktacji. Update przynosi także wiele fiksów, naprawiających pomniejsze błędy gry.

H1Z1 na tle konkurencji

Czy nowy tryb i dalsze aktualizacje tytułu sprawią, że dotychczasowi gracze powrócą do H1Z1? Biegają oni teraz z pewnością gdzieś po serwerach Fortnite’a oraz PUBG’a, a być może na wieść o możliwości prowadzenia walk w samochodach zapragną wrócić do świata żywych trupów. Tytuł od Daybreak Game Company ma za sobą nie tylko wspomniane potyczki z konkurencją, ale i inne upadki, których z pewnością wolałby uniknąć. Już w pierwszych miesiącach po wylądowaniu we wczesnym dostępie, twórcy mieli problem z określeniem, w którą stronę gra ma się rozwijać. Fani podzielili się na zwolenników elementów walki i survivalu oraz na chętnych jedynie na Battle Royale. Stąd tytuł uległ podzieleniu i od stycznia 2015 (również we wczesnym dostępie) znajduje się tytuł Just Survive. Skupił się on na survivalowej walce o przeżycie, przy czym oryginalne H1Z1 pozostało wierne potyczkom Battle Royale. W przeciwieństwie do pierwowzoru, jeszcze nie wiemy kiedy Just Survive mogłoby spodziewać się premiery.

Ewelina Stoj

Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.