Gwint na smartfony i tablety. CD Projekt odnosi się do spekulacji na temat mobilnej wersji

Sądzicie, że taka wersja jest kwestią czasu?

Gwint dobrze sobie radzi na stacjonarnych platformach i coraz częściej pada pytanie – co z mobilną wersją karcianki? Jeden z użytkowników oficjalnego forum CD Projekt poprosił spółkę o zajęcie oficjalnego stanowiska w związku z informacjami dotyczącymi Gwinta w wersji mobilnej na stronie dystrybutora gry w Chinach, czyli GAEA. Adres strony sugeruje, że Gwint pojawi się w wersji mobilnej (gaeamobile.net).

Co na to CD Projekt? – Firma GAEA jest naszym partnerem w Chinach, z którym od lipca 2016 r. współpracujemy przy wydaniu, wypromowaniu i sprzedaży GWINTA: Wiedźmińskiej Gry Karcianej na rynku chińskim. W ramach prowadzonych działań promocyjnych GAEA umieściła Gwinta na swojej stronie korporacyjnej, działającej pod adresem http://www.gaeamobile.net. Adres internetowy nie jest związany z platformami, na których dostępne są promowane na wspomnianej stronie tytuły – odpowiada Katarzyna Szulc, przedstawicielka CD Projekt.

Nie mamy zatem jasnego zaprzeczenia, lecz jedynie informację o tym, że adres strony nie jest powiązany z platformami. Wielu fanów Gwinta twierdzi natomiast, że ostatnie zmiany graficzne w karciance są właśnie przygotowaniem tytułu na wersje mobilne. Sądzicie, że CD Projekt RED szykuje graczom taką niespodziankę?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.