Gwint graficznie “zdziecinnieje”? CD Projekt RED odpowiada

A jak Waszym zdaniem powinna wyglądać polska karcianka?

Największa w historii Gwinta aktualizacja, którą dostaliśmy pod koniec zeszłego roku, trochę namieszała w grze, za co CD Projekt RED przepraszał niedawno w otwartym liście do graczy. Update wpłynął również na oprawę graficzną, która stała się bardziej uproszczona, co spotkało się z mieszanym przyjęciem wśród społeczności skupionej wokół gry. Czy Gwint zmierza w stronę kreskówek i oprawy rodem z Hearthstone od Blizzarda?

8 premier na nowy tydzień. Darmowa gra, mroczna przygoda z Polski i dużo walki

Niejeden użytkownik na oficjalnym forum Gwinta postanowił wypowiedzieć się na temat nowej grafiki. Jeden z postów doczekał się odpowiedzi.

Dlaczego bierzecie grę, w której się zakochałem, i przekształcacie ją w dziecinną kreskówkę dla dzieci, które grają w Hearthstone? Nie zrozumcie mnie źle, uwielbiam CDPR i gry, które tworzycie, ale po prostu nie mogę się połapać. Jesteście znani z tego, że słuchacie swoich fanów i opinii, więc proszę podać mi powód tych zmian – pyta jeden z użytkowników.

Paweł Burza odpowiada: Naszym celem nie jest uczynienie gry bardziej “dziecinną”, obecnie testujemy pewne rzeczy pod względem wizualnym, to wciąż nie jest ostateczna wersja pod względem wizualnym i jesteśmy, jak zawsze, otwarci na opinie.

Również w otwartym liście do graczy, o którym wspominaliśmy powyżej, zespół Gwinta zaznaczał, że poczynione zmiany techniczne i wizualne stanowią podłoże, na którym będą opierały się kolejne aktualizacje GWINTA. 

Jak zatem widzicie, Gwint z pewnością jeszcze zmieni swoje oblicze. Oby to była zmiana oczekiwana przez większość z nas.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.