Pokaz GTA VI niebawem? „Gra i tak zostanie przesunięta o kolejny rok”

GTA VI - fani twierdzą, że Rockstar się z nimi bawi i odkryli datę premiery
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Tom Henderson zaznaczył 5 najważniejszych gamingowych wydarzeń, które mogą zdarzyć się w 2023 roku. Jedno z nich stricte dotyczy GTA VI.

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że nie są to w żadnym razie oficjalne informacje. Pochodzą od Toma Hendersona, który w swoim artykule na Insider-Gaming wybrał potencjalne 5 najważniejszych wydarzeń branżowych w 2023 roku. Choć wielokrotnie dał o sobie znać jako o dobrze zorientowanym insiderze, lepiej traktować to jako spekulacje. Nawet jeżeli poparte źródłami w samych firmach.

GTA VI, PS5 i… Switch 2?

Tom Henderson wybrał 5 rzeczy, które faktycznie mogą zdarzyć się w 2023 roku i trudno odmówić mu racji. Znany insider uważa, że doczekamy się pokazu, a także premiery nowej wersji PS5 (Slim?). Wcześniejsze plotki sugerowały to już wielokrotnie, więc nie byłbym szczególnie zdziwiony. Podobnie zresztą jak sprawą zapowiedzi Xbox Keystone, czyli niewielkiej nakładki do TV pozwalającej na gaming w chmurze Xbox Game Pass.

Mniej oczywista wydaje się za to zapowiedź Nintendo Switcha 2. Szczególnie jeżeli porównamy to do ostatnich informacji w sprawie potencjalnej konsoli Nintendo. Sam Henderson zauważa, że opiera się jedynie na własnych przemyśleniach. Jego zdaniem, dowiemy się również, co stanie się z inwestycją Microsoftu w Activision Blizzard. Sprawa i tak ciągnie się długo, więc raczej jej zakończenie jest coraz bliżej.

W tym wszystkim szczególnie wybrzmiewają słowa o GTA VI. Leaker jest zdania, że gra zostanie oficjalnie zapowiedziana (a co za tym idzie – najpewniej i pokazana) w 2023 roku. Przypomina on, iż tytuł najpewniej ukaże się w 2024-2025 roku, choć ta druga data jest bardziej prawdopodobna.

Microsoft uważa, że GTA VI ukaże się w 2024 roku, ale wcześniejsze ujawnienia i daty wydania zdają się sugerować, że tak nie jest. Czy zapowiedź premiery w 2024 roku jest możliwa? Jasne, ale dotychczasowe osiągnięcia Rockstar sugerują, że gra i tak zostanie przesunięta o kolejny rok.

– uważa Tom Henderson

Jego zdaniem Rockstar do tej pory lubił pokazywać gry na dwa lata przed ich debiutem. Dlatego właśnie 2023 jako pokaz GTA VI ma sporo sensu. Inna sprawa, że w zasadzie tytuł w dużej części po prostu wyciekł do sieci

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie