Microsoft najwyraźniej wie, kiedy możemy spodziewać się GTA VI

GTA VI ze zwiastunem, a RDR Remake z rychłą premierą w 2023 (plotka)
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wygląda na to, że Microsoft wie, kiedy powinniśmy spodziewać się debiutu GTA VI. W pewien sposób pokrywa się to z wcześniejszymi przeciekami i plotkami.

Ostatnio PlayStation odpowiedziało CMA w sprawie akwizycji Activision Blizzard przez Microsoft. Z dokumentu dowiedzieliśmy się, kiedy mniej więcej możemy spodziewać się premiery PlayStation 6. Teraz, w tej samej sprawie, pojawiły się dokumenty Microsoftu. Całość możecie znaleźć w tym miejscu, ale z pewnością najważniejszą informacją dla wielu graczy jest wspomnienie w dokumencie o GTA VI.

Microsoft coś wie o GTA VI?

Cały dokument jest w zasadzie kolejną fazą obrony Microsoftu przez zarzutami o możliwą monopolizację rynku i skrzywdzenie PlayStation. Japończycy obawiają się przecież, że brak Call of Duty (nawet, jeżeli po 10 latach) poważnie zaszkodzi sprzedaży ich konsol. Gigant z Redmond broni się i tłumaczy, że łączny udział gier Activision Blizzard w rynku nie jest tak duży, aby skrzywdzić konkurencję. Jako przykład podano inne firmy, m.in. Take-Two ze swoim gigantem, czyli serią Grand Theft Auto.

Wielce oczekiwane Grand Theft Auto VI ma się ukazać w 2024 roku.

– czytamy w dokumencie

Brzmi dość sensownie i bezpośrednio, prawda? Niby tak, ale trzeba dogrzebać się do tego, skąd w ogóle Microsoft wziął taką informację. Wygląda na to, że firma powołała się na artykuł Techradar, który z kolei powołuje się na raport Bloomberg. Ten z kolei korzysta z informacji rzekomo wprost ze studia, które zdradzają, iż pracownicy Rockstar Games spodziewają się debiutu gry w 2024 roku. Warto jednak zaznaczyć, że oczekiwania finansowe Take-Two dość bezpośrednio pokazywały wyraźny skok przychodów w okolicach właśnie 2024 roku. Dzięki temu wielu branżowych informatorów uważa, że GTA VI zadebiutuje właśnie w tym okresie. I, wychodzi na to, że Microsoft również myśli podobnie.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie