Sony wskazuje na PS5 Slim w 2023 roku. To będzie „bardzo ważny rok” dla konsoli

DualSense V2 jednak bez lepszej baterii? | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

PS5 Slim może zadebiutować już w 2023 roku, a nowe słowa jednego z pracowników Sony tylko to potwierdzają. Zbliża się „ważny rok” dla PlayStation.

Jakiś czas temu nieodżałowany Tom Henderson zdradzał pierwsze informacje dotyczące pierwszej rewizji PlayStation 5. Nowa wersja konsoli miałaby rzekomo posiadać odłączany napęd, dzięki czemu nie byłoby już podziału na wersję bez napędu i „klasyczną”. Gracze mogliby dokupić sobie czytnik w dowolnym momencie, a w razie czego w sklepach mają pojawić się także wersje sprzętu w zestawach.

PS5 Slim w 2023 roku

Przecieki te brzmią coraz bardziej prawdopodobnie. Tym razem na temat przyszłości PlayStation wypowiedział się starszy wiceprezes Sony ds. doświadczenia platformy Hideaki Nishino w rozmowie z Famitsu. Może i jednoznacznie nic nie potwierdził, ale jego słowa brzmią bardzo pozytywnie, jeżeli liczycie na nowości ze stajni Sony.

Magazyn Famitsu zapytał Nishino o plany firmy dotyczące 2023 roku. Jak na razie – gracze czują się zagubieni. Firma ani nie zapowiedziała praktycznie żadnych gier ekskluzywnych na kolejne lata, ani nie poruszyła tematu nowych rewizji sprzętu (oprócz PS VR2). Sony zdaje sobie sprawę, że należałoby coś pokazać. W końcu w trzecim roku życia PS4 zapowiedziano wersję Pro. A w 2023 swoje trzy lata będzie miało PS5…

Nishino wyjaśnił, że „nie może wchodzić w szczegóły”. Nie powstrzymało go to jednak od zaznaczenia, że rok 2023 będzie „bardzo ważny” dla PlayStation. Na koniec zaznaczył, że „ma nadzieję, że z niecierpliwością będziemy czekać na przyszły rok”. Warto dodać, że niedawno Henderson usłyszał od swoich źródeł kolejne informacje o potencjalnym modelu Slim. PS5 w tej wersji ma się ponoć bardzo dobrze, a pokaz może nastąpić już w… styczniu!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie