Czekacie na Nintendo Switch Pro? No to możecie się nie doczekać – zaskakujące doniesienia

Nintendo Switch Pro miał powstać, ale projekt zawieszono - przecieki
Newsy Switch

Digital Foundry powołując się na swoje źródła, twierdzi, że Nintendo Switch Pro nie znajduje się w aktywnej produkcji. Firma prędzej przygotuje kolejną generację.

Od czasu debiutu hybrydowej konsolki Nintendo wyczekujemy zapowiedzi jego nowej wersji. Przecieków i plotek o potencjalnym Switchu Pro tylko przybywało, a Nintendo nie za bardzo chciało zdradzać cokolwiek na ten temat. Dziś ciężko się w sumie dziwić, skoro konsola jest olbrzymim hitem sprzedaży. Niemniej sam sprzęt pod kątem technologicznym jest co najmniej przestarzały, choć i tak zadziwiająco daje radę w obecnych czasach. Co więc z wersją Pro?

Ta ponoć… nie powstaje. Tak twierdzą specjaliści z Digital Foundry, którzy mieli usłyszeć nowe plotki od więcej niż jednego anonimowego dewelopera gier. Nintendo rzekomo miało w planach wydanie takiego sprzętu. NIe wiemy jednak, jak daleko posunęły się prace, bo projekt zawieszono i obecnie nie ma sensu liczyć na jego wydanie.

Switch Pro miał rzekomo posiadać lepszy ekran, ale i również podrasowane „bebechy”. Zamiast tego najwyraźniej zdecydowano się na wydanie wersji OLED. Co ciekawe, jej premiera niejako wskazuje na to, że raczej nie ma sensu spodziewać się wieści na temat ewentualnej kolejnej iteracji sprzętu. Digital Foundry uważa wręcz, że ta nigdy nie nadejdzie, bo Nintendo szybciej wyda coś zupełnie nowego.

Na ten moment nie wiemy jednak, o co dokładnie może chodzić i czy będzie to po prostu Nintendo Switch 2, czy jakiś inny sprzęt. DF uważa, że zapowiedź praktycznie na pewno nie nastąpi w kolejnym roku, więc nie radzę za bardzo się tym entuzjazmować. No i warto również pamiętać, iż to tylko niepotwierdzone plotki, choć z dość wiarygodnych źródeł.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie