Take-Two zasadniczo potwierdza premierę GTA VI i innych “rewolucyjnych gier” w nowym raporcie

GTA VI z niemal potwierdzoną datą premiery przez Take-Two
Newsy PC PS5 Xbox Series

W internecie pojawił się nowy raport finansowy Take-Two i nie sposób nie odnieść wrażenia, że znajdziemy w nim informacje o potencjalnej premierze GTA VI.

Najnowszy raport finansowy Take-Two dostarcza nam wielu ciekawych informacji o kolejnych latach i planowanych premierach firmy. Nie mamy w nim konkretnych dat, oprócz dość ogólnikowego przedziału, ale spragnieni GTA VI gracze i z tego powinni się cieszyć. Z danych wynika, że firma oczekuje przychodu na poziomie 8 mld dolarów w roku rozliczeniowym 2025. Z kolei niedawno zakończony rok rozliczeniowy to przychody rzędu 5,3 mld dolarów, a to i tak głównie ze względu na nabycie Zyngi. Jak więc firma zamierza osiągnąć tak duże wyniki, jeżeli nie za pomocą GTA VI? Nie będzie zbytnią przesadą jeśli uznam, że seria Grand Theft Auto jest jedną z niewielu marek o tak gigantycznym potencjale sprzedażowym.

Kiedy to GTA VI?

Rok fiskalny 2025 dla Take-Two rozpoczyna się w kwietniu 2024 roku. Oznacza to dość jednoznacznie, że nowe GTA powinno ukazać się w drugiej połowie 2024 lub też na początku 2025 roku. Wszystko może się oczywiście zmienić, a Rockstar i tak może opóźnić premierę. Mimo wszystko nowy raport firmy dość jednoznacznie potwierdza wcześniejsze oczekiwania finansowe. Jakby tego było mało, firma znów mówi o “wyznaczaniu nowych standardów” oraz “nowej erze” gamingu. Tak wielkie ambicje mogą dotyczyć wyłącznie tak uznanego IP jak GTA właśnie.

Co więcej, w trakcie aktualnego roku fiskalnego (do marca 2024 roku) Take-Two planuje wydać 16 nowych gier. Wiele z nich to pozycje sportowe jak choćby seria NBA czy WWE. Mamy jednak dostać “niezwykle oczekiwane nowe IP”, co brzmi trochę jak Judas, czyli nowa gra od twórcy BioShocka.

Do marca 2026 roku firma zamierza wydać łącznie 14 gier “immersive core”, czyli większych pozycji o znacznym potencjale sprzedażowym (w tym 6 gier sportowych). Do tego 2 gry typu “mid-core” (z czego jedna również dotyczyć ma sportu) oraz 4 nowe wersje wcześniej wydanych tytułów, 4 “indyki” od Private Division i 12 gier mobilnych. Gdy każda z tych gier może tak naprawdę zostać przesunięta w dowolnym momencie, a część zapewne trafi do kosza, ale zwiększenie wpływów o niemal 2,5 mld dolarów względem ostatniego roku fiskalnego brzmi jak coś, co jednoznacznie potwierdza okres premiery GTA VI. Ale co z tą prezentacją?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie