GTA V - Franklin leżący na pieniądzach

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

GTA V kolejny raz rozbiło bank. Kolosalne wyniki finansowe serii

Take-Two pochwaliło się rekordowymi wynikami sprzedażowymi GTA V. W związku z tym cała seria zawdzięcza piątej odsłonie prawie połowę całkowitej ilości sprzedanych sztuk.

Choć GTA V wyszło w 2013 roku, do dzisiaj ciężko pobić rekordy, które produkcja osiągnęła. Mimo to, że gra ma prawie 8 lat, to od wczoraj wiemy o kolejnej dacie premiery, tym razem na konsolach obecnej generacji. Jak się okazuje, wieloletnia praca deweloperów się opłacała, przez co mają kolejne powody do otwierania szampana.

Take-Two poinformowało w raporcie finansowym, że piąta część Grand Theft Auto sprzedała się w zawrotnej ilość 145 milionów egzemplarzy. Warto zaznaczyć, że w ostatnim kwartale gracze zakupili aż 5 milionów, co jest świetnym wynikiem. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu tytuł mogliśmy za darmo odebrać w Epic Games Store, co spowodowało nawet przeciążenia serwerów platformy.

Innym ważnym osiągnięciem „piątki” jest jest całkowity wkład w ilość sprzedanych gier z całego cyklu. Wydawca potwierdził, że jej sprzedaż wynosi 42% wszystkich sztuk GTA zakupionych na całym świecie (345 milionów kopii).

Bez wątpienia możemy tylko gratulować takiego sukcesu. Obecnie omawiana w artykule gra jest drugą najlepiej sprzedającą się produkcją w historii. Na pierwszym miejscu od dłuższego czasu króluje Minecraft i jego ponad 200 milionów sprzedanych sztuk. Nie zdziwię się, jeżeli jednak już niedługo Rockstar Games przyczyni się do rotacji miejsc na podium.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się