GTA absurdalnym hitem Netfliksa. 18 milionów pobrań w miesiąc

GTA: The Trilogy absurdalnym hitem Netflix | Newsy - PlanetaGracza
Mobile Newsy

Netflix ma nowy hit i jest nim mobilna seria remasterów GTA w postaci GTA: The Trilogy – The Definitive Edition. Gracze rzucili się na ten tytuł.

Już PeCetowa i konsolowa wersja odświeżonych trzech pierwszych trójwymiarowych gier z serii Grand Theft Auto okazała się hitem, ale teraz Netflix pozamiatał. Chyba mało kto spodziewał się, że średnio przyjęty tytuł może okazać się tak popularny na platformie streamingowego giganta.

GTA: The Trilogy nowym hitem Netflix

Netflix od dawna rozwija się w segmencie gier wideo i choć na razie słyszymy wyłącznie o planach, raz na jakiś czas dostajemy nowe gry mobilne. Te pobierać mogą subskrybenci na swoje urządzenia mobilne, choć nie robią tego chętnie. Oferta jest dość spora i zawiera mnóstwo wyjątkowych i uznanych pozycji. Niestety, gracze i kinomaniacy jakoś tego nie zauważają, regularnie negując istnienie Netflix Games.

GTA: The Trilogy – The Definitive Edition to zmieniło. Zestaw trzech zremasterowanych gier, dostępny jest w serwisie od pewnego czasu, a mniej więcej w ciągu miesiąca może pochwalić się olbrzymią liczbą pobrań. Czy to w końcu ten hit, na który platforma czekała? Być może tak, bo 18 milionów pobrań w miesiąc to nie przelewki.

Dane AppMagic (za MobileGamer.biz) jednoznacznie pokazują, że pik zainteresowania nastąpił w momencie premiery kolekcji GTA. W listopadzie 2023 roku Netflix notował około 10 milionów pobrań gier, ale w grudniu (14 do oferty trafiło GTA: The Trilogy) liczba ta skoczyła do 28 milionów! Appmagic twierdzi również, że GTA: San Andreas jest najpopularniejszą z trzech gier i do tej pory zostało pobrane 11,6 miliona razy. GTA Vice City cieszy się zainteresowaniem na poziomie 4,1 miliona pobrań, a GTA III około 2,4 miliona pobrań, co daje łącznie 18,1 miliona pobrań całej trylogii.

Też gracie w GTA od Netfliksa?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie