Hitowy serial Netfliksa w formie gry wideo. Za darmo dla subskrybentów

Netflix ma nową grę w ofercie. To hit | Newsy - PlanetaGracza
Mobile Newsy

Jak Netflix obiecał, tak Netflix robi. Kolejna gra stała się już dostępna dla posiadaczy subskrypcji i mobilnej aplikacji usługi. Tym razem padło na The Queen’s Gambit.

Odsuńmy na bok aktualne problemy (lub też nie!) związane z Netfliksem i skupmy się na czymś pozytywnym. A jest na czym, bo platforma wypuściła właśnie nową grę mobilną, która bez reklam i bez mikropłatności dostępna jest w aplikacji mobilnej serwisu. Oczywiście zupełnie za darmo, o ile posiadamy dostęp do abonamentu. Można się cieszyć, bo to kolejna nowa gra w krótkim czasie.

Gambit Królowej to jeden z największych hitów usługi, a do tego niezwykle popularny serial, który dostać miał grę wideo zapowiedzianą już jakiś czas temu. Finalnie została wydana jako The Queen’s Gambit. Chwila, chwila, wiem co myślicie – czy gra na podstawie serialu o szachach nie jest, cóż, szachami? Niby tak, ale nie tylko i na licencji (to plus albo minus, zależy, jak bardzo lubicie serial).

Trafimy do pełnego środowiska 3D. Serialowa Beth będzie uczyć nas gry w szachy i sprzeda sporo porad, które powinny pomóc nam przejść przez stawiane przez twórców wyzwania. Tak, jeżeli się zastanawialiście – spotkamy postacie z serialu, jak choćby Borgova. Tytuł jest przeznaczony nie tylko dla osób, które o szachach nie mają pojęcia, ale przemówić ma również do weteranów. Zresztą, powstał w angielskim studiu Ripstone Games, czyli u twórców popularnego Chess Ultra.

Prezes studia wyjaśnia, że to “list miłosny do Gambitu Królowej i punkt odniesienia dla szachów na urządzeniach mobilnych poprzez wykorzystanie naszej miłości do serialu, naszego wieloletniego doświadczenia w tworzeniu udanych symulacji i niesamowitej kreatywności naszego zespołu” (za VG247). Brzmi dobrze, ale czy warto poświęcić na ten tytuł czas? Skoro nie trzeba nic kupować i jeżeli macie już wykupionego Netfliksa, żal nie skorzystać.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie