Netflix oferuje coraz więcej gier, ale ludzi nadal to nie obchodzi

Netflix oferuje coraz więcej gier, ale ludzi nadal to nie obchodzi
Mobile Newsy

Netflix oferuje dostęp do gier, ale najwyraźniej obchodzi to jakiś 1% subskrybentów. Ludzie nadal nie chcą poświęcać czasu na gry w usłudze.

Segment Netflix Games nieustannie się rozwija, a firma bez przerwy zachwala nawet nie swoje osiągnięcia, ale to, co może nadejść. A nadejść ma dużo, bo platforma zamierza nadal eksploatować pole gier wideo i to nie tylko produkcji mobile. Tych i tak przybywa, a firma coraz więcej w nie inwestuje. Jak twierdzi CNBC, mało kto gra w gry mobilne dostępne w stosownej aplikacji.

Netflix Games nie domaga

Wygląda więc na to, że sytuacja za bardzo nie zmieniła się od momentu, gdy identyczny temat poruszaliśmy w ubiegłym roku. Wiele miesięcy minęło, a subskrybenci najwyraźniej nadal bardziej interesują się filmami, serialami i innymi produkcjami. Ale nie grami wideo.

Kiedy wprowadzaliśmy nowy region – lub kiedy wprowadzaliśmy nowe gatunki, takie jak unscripted – musieliśmy „czołgać się, chodzić, biegać”, ale widzimy ogromną szansę na zbudowanie długoterminowej wartości rozrywki w centrum uwagi

– mówi Greg Peters, prezes zarządu Netflix

Podejście „czołgania się, chodzenia i biegania” ma sens, ale Netflix nadal się jedynie czołga. Platforma widzi problem, więc ostatnio stara się ponoć o prawa do marki GTA, aby wydać te gry w ramach swojego abonamentu. Wedle najnowszych danych, Netflix rozszerzył swoją ofertę całkiem mocno – z 24 oferują teraz aż 77. 70,5 mln razy tytuły te były pobierane, a 2,2 mln abonentów cieszy się co najmniej jedną z nich codziennie. To zaledwie 1% całej bazy subskrybentów, więc skrajnie mało.

„Widzimy ogromną szansę na zbudowanie długoterminowej wartości centrum rozrywki” – twierdzi prezes zarządu. Nadal jednak czekamy, aż słowa te zostaną przekute w czyny.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie