Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 komentarz

GTA 6? Zapominamy. GTA 5 dostanie jeszcze mnóstwo nowej zawartości

Mogłoby się wydawać, że po niemal 5 latach od wydania GTA 5, Rockstar uraczy nas jakimikolwiek informacjami o GTA 6. Ostatnie dane dotyczące sprzedaży piątki oraz słowa Straussa Zelnicka – dyrektora generalnego firmy Take-Two – są pewnym wyjaśnieniem, dlaczego nikt nie śpieszy się z nową odsłoną.

We wrześniu tego roku GTA 5 będzie obchodzić swoje piąte urodziny i aż trudno uwierzyć, że po tak długim czasie produkcja nadal jest rozchwytywana przez graczy. Jak zauważa serwis Comicbook, według ostatnich danych firmy analitycznej NPD, w czerwcu gra znajdowała się w gronie pięciu najlepiej sprzedających się tytułów miesiąca, a jej ogólna sprzedaż zbliża się do poziomu 100 mln egzemplarzy! Jak podkreśla Mat Piscatella z NPD, był to tylko jeden miesiąc, w którym gra nie była w gronie bestsellerów: Jedyny raz tytuł trafił na 21 miejsce, było to w październiku 2014 roku. Jak tu zatem myśleć o GTA 6?

GTA 5 dostanie jeszcze sporo nowej zawartości

Prezes Take-Two Interactive, Strauss Zelnick, powiedział w rozmowie z Business Insider odnośnie sukcesu GTA 5: Cóż mogę rzec? Jesteśmy niezwykle wdzięczni naszym kolegom z Rockstar Games za to niesamowite osiągnięcie twórcze, a także całemu zespołowi odpowiedzialnemu za dystrybucję fizyczną / cyfrową i oczywiście marketing.

Nigdy nie spodziewalibyśmy się sprzedać 100 milionów sztuk i nadal być na rynku, nadal być aktywnym jeśli chodzi o grę – dodaje Strauss Zelnick.

Odnośnie aktywności, ta skupia się wokół sieciowego trybu GTA 5. Dyrektor generalny firmy Take-Two zaznacza, że plan cotygodniowych aktualizacji GTA Online nie zostanie w najbliższym czasie zatrzymany. – Przed nami jest mnóstwo nowej zawartości – zaznacza Strauss Zelnick, nie wdając się w szczegóły.

Przypominamy, że pod koniec lipca w GTA 5 Online pojawił się dobrze przyjęty dodatek z klubami nocnymi. Rockstar potrafi wykorzystać również swoją nadchodzącą grę, by utrzymać zainteresowanie użytkowników GTA 5. Niedawno w grze pojawiła się misja, w której do odnalezienia jest broń z RDR 2.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%