Gry na PS5 i nową konsolę Xbox tworzy 18% deweloperów. Raport

Najnowszy raport Game Developers Conference pokazuje, jaki procent deweloperów (biorących udział w badaniu opinii) skupia się na nadchodzącej generacji, czyli PS5 i nowej konsoli Xbox.

Według przewidywań, szacunków, plotek i przecieków, premiera PS5 (nieoficjalna specyfikacja tutaj) oraz nowych konsol z rodziny Xbox Scarlett (nieoficjalna specyfikacja tutaj) ma nastąpić około 2020 roku. Jeśli to rzeczywiście prawda, spora część deweloperów powinna przymierzać się już do gier na nowe systemy.

Gry na PS5 i nową konsolę Xbox

Według badania opinii, które zostało przeprowadzone wśród około 4 tysięcy deweloperów obecnych na konferencji Game Developers Conference, niewielu twórców skupia się wyłącznie na tytułach na niezapowiedziane sprzęty.

Na pytanie: Czy tworzysz gry na nową generację konsol i/lub na obecną generację? odpowiadano następująco. Jedynie 2% deweloperów deklaruje, że robi w tej chwili gry wyłącznie na nadchodzące konsole. 16% ankietowanych ujawniło z kolei, że tworzy na obecną oraz na przyszłą generację jednocześnie. Łącznie mamy zatem 18% przepytanych, którzy zajmują się już grami na PlayStation 5 i konsole z rodziny Xbox Scarlett.

Game Developers Conference

Wynik może się wydawać niezbyt zadowalający, lecz musimy wziąć pod uwagę, że wielu z przepytanych deweloperów to małe zespoły, często nawet jednoosobowe. Sami zerknijcie na poniższy diagram:

Game Developers Conference

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: