Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Gry na next-geny będą bardzo drogie? Wygląda na to, że cena NBA 2K21 to nie wyjątek

2K Games wyjawiło, ile będzie kosztować NBA 2K21 w wydaniu na konsole obecnej i nowej generacji. Wiele wskazuje na to, że nie będzie to pierwsza i ostatnia produkcja na PS5 i Xboksa Series X, za którą gracze zapłacą tak dużo.

NBA 2K21 na konsole obecnej generacji kosztuje 60 dolarów, natomiast za ten sam tytuł na next-geny zapłacimy już o 10 dolarów więcej. Jest to dość pokaźna różnica (prawie 17 procent).

Bardzo możliwe, że taki wzrost cen w przypadku gier na next-geny okaże się normą. Były szef PlayStation Shawn Layden próbował już wcześniej przygotować na to graczy, zauważając, że za produkcje ciągle płacimy tyle samo, podczas gdy koszty ich tworzenia cały czas idą w górę.

To samo sugeruje teraz IDG Consulting. W rozmowie z Gamesindustry.biz CEO firmy Yoshio Osaki zauważył, że standardy cenowe, które obowiązują dzisiaj, zostały wytyczone w 2005 wraz z premierą Xboksa 360 i PS3. Od tego czasu wszystko podrożało; koszty gier na kolejną generację wzrosły o 200-300 procent.

Dlatego, jak zdradza Yoshio Osaki, kontrole przeprowadzone przez IDG, która współpracuje z głównymi dystrybutorami, wskazują, że inni wydawcy również rozważają podwyżki cen gier na next-geny dla niektórych marek – z powodów wyżej wspomnianych. Zdaniem CEO IDG, nie każda gra na next-gena będzie kosztować 70 dolarów, ale flagowe gry AAA pokroju NBA 2K zasługują na taką cenę.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%