Premiera Gran Turismo 7 może być zagrożona – sugeruje dobre źródło

Gran Turismo 7 - samochód
PS4 PS5

Gran Turismo 7 ma ukazać się na początku marca, a więc już niedługo. Poznaliśmy nawet rozmiar gry na PS5, ale może on się nam na razie nie przydać. Tuż przed debiutem z obozu Sony docierają do nas kiepskie doniesienia.

Wiarygodny informator, Tom Henderson, twierdzi, że PlayStation odwołało wydarzenie dla mediów związane z nowym Gran Turismo. Sony nie podało powodów, ale gdyby stało się tak z powodu pandemii, firma wspomniałaby o tym wprost. Henderson wskazuje, że to odrobinę alarmujące biorąc pod uwagę nieodległą datę premiery.

Medialny event Gran Turismo 7, który miał się odbyć jutro (25 stycznia – red. ), został opóźniony przez Sony, a nowa data nie została podana, ani nie wyjaśniono dlaczego. Jest to trochę niepokojące, ponieważ gra ma mieć premierę 4 marca.
(…) Jeśli opóźnienie eventu było spowodowane przez COVID, myślę, że zostałoby to powiedziane.

– poinformował Tom Henderson na Twitterze

Doniesienia Hendersona faktycznie budzą niepokój. Choć nie możemy być pewni, że premiera Gran Turismo 7 się opóźni, absolutnie nie jest to wykluczone. Opóźnienie wydarzenia dla mediów nie musi jednak zwiastować przełożenia premiery i może stać za tym inny powód.

Po pierwsze, luty i marzec to bardzo gorący okres dla Sony. W połowie lutego debiutuje Horizon Forbidden West, a w marcu (według przecieku) zagramy w Ghostwire: Tokyo – możliwe, że Sony nie chce odwracać uwagi od Horizona swoją grą wyścigową. Z tego samego powodu możemy niewiele słyszeć o Ghostwire Tokyo.

Dodatkowo w ciągu tych dwóch miesięcy ukaże się kilkanaście dużych produkcji – to bardzo intensywny czas w branży. Nie zdziwiłbym się, gdyby Sony zechciało go ominąć i przerzuciłoby Gran Turismo 7 na dużo spokojniejszy kwiecień.

Wszystko to to jednak tylko domysły. Póki co z obawami warto wstrzymać się do ewentualnego ogłoszenia PlayStation.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie