Gran Turismo 7 - samochód

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Gran Turismo 7 oficjalnie nie jest już ekskluzywne dla PS5

Gran Turismo 7 miało być grą ekskluzywną dla PS5, ale Sony zmieniło plany. Wyczekiwana produkcja ukaże się też na PlayStation 4.

Premiera najnowszej odsłony Gran Turismo została jakiś czas temu opóźniona na 2022 rok. Twórcy nie mogli dokończyć produkcji z uwagi na pandemię i z grą zapoznamy się nieco później.

Co więcej, wygląda na to, że tytuł ten nie będzie już ekskluzywny dla PS5. Szef PlayStation Studios, Hermen Hulst, potwierdził w wywiadzie, że gra podzieli los Horizon Forbidden West oraz nowego God of War i zadebiutuje również na PS4. Powodem takiej decyzji jest fakt, że Sony nie chce porzucać ogromnej społeczności posiadaczy poprzedniej generacji konsol.

Nie można zbudować społeczności liczącej ponad 110 milionów posiadaczy PS4, a potem po prostu od niej odejść, prawda? Myślę, że to byłaby zła wiadomość dla fanów PS4 i szczerze mówiąc, niezbyt dobry biznes.

Tam, gdzie sensowne jest stworzenie tytułu zarówno na PS4, jak i PS5 – na przykład Horizon Forbidden West, kolejny God of War, GT7 – nadal będziemy się temu przyglądać. A jeśli posiadacze PS4 będą chcieli zagrać w taką grę, to będą mogli. Jeśli będą chcieli przejść do wersji na PS5, ta gra będzie tam dla nich dostępna.

– powiedział Hermen Hulst w wywiadzie na blogu PlayStation

To dobra wiadomość dla posiadaczy poprzedniej generacji konsol i nieco gorsza dla osób, które liczyły na w pełni next-genowe wyścigi. O ile Gran Turismo 7 i tak zapewne będzie wyglądało bardzo dobrze na PS5, tytuł ten był od początku reklamowany jako ekskluzywny dla nowej generacji. Sony najwyraźniej nie chce zostawiać posiadaczy PS4 z niczym.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się