Gran Turismo 7

Data wydania Gran Turismo 7 przesunięta. Gra nie ukaże się w 2021 roku

0 komentarzy

Głośno zapowiadane wyścigi Gran Turismo 7 nie zostaną wydane w terminie. Sprawdźcie co spowodowało spory poślizg.

Japończycy przekazali smutną informację, odnośnie przesunięcie daty premiery, kolejnej odsłony kultowych wyścigów. Gra trafi w ręce graczy dopiero w 2022 r., chociaż ciężko stwierdzić czy mowa o pierwszej czy też drugiej połowie roku. Jak więc widać, materiały promocyjne sprzed kilku miesięcy, które utwierdzały, że wyścigi wyjdą w bieżącym roku nie są już aktualne.

Nabywcy PS5 nie mają więc powodu do radości. Jak możecie się spodziewać, wpływ na decyzję deweloperów miała pandemia koronawirusa. Przypominamy, że pierwotnie produkcja miała trafić na rynek wraz z premierą PlayStation 5. Nowe szczegóły na temat GT 7 zostaną przekazane, gdy tylko wiadomo będzie coś konkretnego.

Dlaczego warto czekać na Gran Turismo 7?

Ostatnio pisaliśmy o tym co dyrektor studia – Kazunori Yamauchi, zdradził odnośnie najnowszej gry z serii GT. Ma ona w dużej mierze przypominać, to co znamy z części 1-4. Duży nacisk ma zostać położony na tryb kampanii dla pojedynczego gracza (więcej informacji znajdziesz tutaj)
Szef Polyphony Digital powiedział, również, iż w jego produkcjach kluczową rolę zawsze odgrywała dbałość o detale.

W Polyphony Digital zawsze dążymy za tym, co najlepsze. Nie chcemy żadnych ustępstw. Chcemy dostarczać wszystkim to, co najlepsze. To nie jest tylko mój tok myślenia, ale też wszystkich 200 pracowników studi. W Japonii mówi się, że „boskość zamieszkuje w szczegółach” i to prawda. To, jak wiele uwagi poświęcasz najmniejszym detalom, jak to doskonalisz i jak zwracasz na to niesamowitą uwagę – to nasz styl produkcji (dowiedz się więcej w tym miejscu).

GT7 ma śmigać w 60 klatkach na sekundę, z włączonym ray-tracingiem w trybie HDR i rozdzielczości 4K. Z kolei wykorzystanie innowacyjnych funkcji nowego pada DualSense (takie jak haptyczne wibracje) ma zapewnić rewelacyjne wrażenia podczas rozgrywki. Zastosowanie skróconych czasów ładowania i implementacja dźwięku Tempest 3D, ma zmaksymalizować przyjemność w obcowaniu z tytułem. System fizyki w grze będzie natomiast uwzględniał takie czynniki jak: prędkość, masa, aerodynamika, stan nawierzchni czy warunki pogodowe. Musicie przyznać, że to wszystko brzmi bardzo zachęcająco.

Rzecz jasna ścigać z oponentami, będziemy się za pośrednictwem pachnących salonem bryk. Potwierdzono, iż pojawią się takie marki pojazdów jak: Lamborghini, Ford czy Aston Martin. Jeśli znudzi się Wam stawanie w szranki ze sztuczną inteligencją, nic nie stoi na przeszkodzie, by zmierzyć się w rozgrywkach sieciowych z innymi graczami.

Mamy nadzieję, że gdy wreszcie Gran Turismo 7 wyjdzie na rynek, to nie zawiedzie oczekiwań.

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się