Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Tagi: ,

Gracze w Chinach zmuszeni podać swoje prawdziwe nazwisko w grze

Chiny właśnie kończą prace nad nowym systemem weryfikacyjnym graczy. Bez podania realnych danych, gracz się nie zaloguje.

Celem wprowadzenia systemu jest monitorowanie aktywności w grach. Każdy chiński gracz, który będzie chciał na przykład zagrać w takie gry jak Pokemon Unite, będzie musiał zalogować się do niej używając prawdziwego imienia i nazwiska. System wchodzi w życie od przyszłego miesiąca, a został po raz pierwszy zaprezentowany w zeszły piątek w trakcie ChinaJoy – największej w kraju imprezy poświęconej grom. Feng Shixin, urzędnik z Centralnego Departamentu Promocji Partii Komunistycznej stwierdził, że kiedy ten system zostanie wprowadzony, twórcy gier będą proszeni o dołączanie do niego.

Niektóre chińskie firmy jak Tencent i NetEase już mają podobne własne systemy weryfikacji, przez co w niektórych ich grach do logowania używa się rozpoznawania twarzy. Na razie jednak nie wiadomo, czy producenci będą zmuszeni zastąpić własne rozwiązania rządowym.

Podobne systemy działają w Chinach od dłuższego czasu. Rząd naciska firmy do ich wprowadzania, argumentując tym, że chce chronić nieletnich graczy. Jednak wiele z tych przepisów i technologii, czasami nazywanych Wielką Zaporą Ogniową Chin, dotyczy bardziej cenzury niż ochrony. Na początku tego roku Chiny zakazały sprzedaży Animal Crossing: New Horizons, ponieważ ludzie tworzyli treści generowane przez użytkowników, aby publikować wiadomości typu Free Hong Kong. W Chinach jest to sprzeczne z jednym z wielu przepisów dotyczących cenzury, w którym zapisane jest, że ​​gry nie mogą zawierać niczego, co „zagraża jedności narodowej, suwerenności lub integralności terytorialnej Chin”.

Podczas ChinaJoy Feng powiedział również, że organy regulacyjne kontrolują gry, aby upewnić się, że są one zgodne z prawem kraju, zapowiadając kolejne inspekcje. Twórcy ponad 100 gier zostali już ukarani w pierwszej połowie tego roku, za działanie bez odpowiedniego zezwolenia. Ponadto przeszło 2000 gier usunięto z chińskiej wersji App Store.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się