Gra nie wyszła z wczesnego dostępu, a już jest w „Top Records” na Steam i to przed GTA V

Gra nie wyszła z wczesnego dostępu, a już jest w „Top Records” na Steam i to przed GTA V
Newsy PC Polecamy!

Ciekawe, jak dalej potoczą się losy strzelaniny.

Playerunknown’s Battlegrounds okazało się strzałem w dziesiątkę dla studia Bluehole. Brendan „Playerunknown” Green, dyrektor kreatywny tytułu, wrzucił na Twittera grafikę, która kolejny raz potwierdza popularność będącej jeszcze w Early Access gry.

Dane Steam pokazują, że liczba osób bawiących się przy Playerunknown’s Battlegrounds w tym samym czasie osiągnęła w szczytowym momencie 382 561 osób. To czwarty najlepszy wynik w historii Steam! Tym samym tytuł przebił rekord choćby GTA V, które teraz spadło na piątą pozycję.

Do pierwszej trójki Playerunknown’s Battlegrounds ma jednak daleko. Na szczycie Top Records widnieje Dota 2 (maksymalnie 1 261 328 osób grających jednocześnie), dalej mamy Counter-Strike: Global Offensive (maksymalnie 850 485 osób grających w tym samym czasie) i Fallout 4 (maksymalnie 471 955 osób grających jednocześnie).

Playerunknown’s Battlegrounds

Playerunknown’s Battlegrounds na pewno powalczy o zbliżenie się do podium, a deweloperzy już zapowiedzieli kolejne zmiany, które mogą zdobyć dla gry kolejne rzesze fanów:

Popularna gra TPP zmieni się w FPP na serwerach hardcore

Twórcy gry PlayerUnknown’s Battlegrounds potwierdzili, że najbliższa aktualizacja (prawdopodobnie pod koniec tego miesiąca) wprowadzi tzw. serwery hardcore z widokiem FPP. Zmieni to całkowicie styl rozgrywki, ponieważ na normalnych serwerach obserwujemy naszą postać z perspektywy trzeciej osoby i jedynie podczas celowania przełączamy się na FPP.

Początkowo widok FPP będzie dostępny dla graczy grających w pojedynkę lub w parze ze znajomym i dopiero po przetestowaniu funkcji zostanie on wprowadzony do walk wieloosobowych.

Wraz z dodaniem do PlayerUnknown’s Battlegrounds serwerów FPP, w grze pojawi się również suwak FOV, dzięki któremu będziemy mogli zwiększyć kąt widzenia postaci.

Zajrzycie na serwery hardcore?

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie