Gotham Knights ma być wolne od zmory wielu współczesnych gier

Gotham Knights nie zaoferuje żadnych mikropłatności
Newsy PC PS5 Xbox Series

WB Games Montreal zapowiada, że Gotham Knights nie zaoferuje mikropłatności. Świetna wiadomość, szczególnie że wielu graczy ich szczerze nienawidzi.

Hej, ale co złego jest w opcjonalnym wydawaniu pieniędzy na dodatkowe rzeczy w grze? Potencjalnie – nic. Niech każdy robi, co lubi i wydaje tyle, ile chce/ ma/ preferuje. Sam za dodatkowymi płatnościami nie przepadam, ale zdarzało się, abym czasami wydał nieco więcej kasy na grę, w której spędziłem sporo czasu. Tyle że hejt na mikropłatności wziął się z ich dysproporcji. Spójrzcie tylko na takie Diablo Immortal, które oferuje o wiele więcej płacącym użytkownikom.

Dlatego nie tyle same mikropłatności są złe, ile ich niewłaściwe zastosowanie. Gracze jednak z góry wolą wyrazić niechęć do tego rodzaju praktyk. Podobnie było z Gotham Knights, które wydawało się stawiać na ideę „gry-usługi”. Tak się jednak nie stanie, a przynajmniej nie w tej formie.

Jeden z internautów postanowił zapytać deweloperów odpowiedzialnych za Gotham Knights o mikropłatności. „Czy skiny w GK będą dostępne w formie DLC albo w sklepie, czy będę mógł je zdobyć w grze?” – napisał. Odpowiedź nadeszła szybko i rozwiała wszelkie wątpliwości.

W Gotham Knights nie będzie żadnych mikrotransakcji.

– obwieszczają twórcy na Twitterze

Wiadomość jest świetna, tym bardziej że teoretycznie eliminuje to od razu wszelkie płatne skiny, boostery, loot boxy (od których na szczęście się odchodzi) czy nawet przepustkę sezonową. Warto jednak pamiętać, że jednocześnie nie oznacza to, iż nigdy do gry nie zostaną dodane, ale raczej wątpię w to. Gotham Knights zadebiutuje 25 października 2022 roku na PC, Xbox Series S i X oraz PS5.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie