Nowy Batman na next-geny? Studio zapowiada kolejną grę “w popularnej marce”

Batman z grą na PS6 i nowego Xbox | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

To może być nowy Batman albo nawet Gra o Tron lub inne “popularne IP”. Wygląda jednak na to, że tytuł trafi dopiero na PS6 i następnego Xboksa.

WB Games Montreal to studio, które do tej pory działało niejako “w cieniu” mistrzów od DC, Rocksteady. Gdy jednak growe Suicide Squad nikogo prawie nie przekonało, teraz to oni mają szansę zabłysnąć. W sieci pojawiło się nowe ogłoszenie o pracę na stanowisko dyrektora kreatywnego. Możemy dowiedzieć się z niego paru ciekawych informacji.

Batman czy może Gra o Tron?

Warner Bros. po gigantycznym sukcesie Hogwarts Legacy uwierzyło we własne marki, które mają doczekać się oficjalnych gier wideo. Jak na razie uniwersum Batmana jest całkiem nieźle reprezentowane na poletku gamingowym, ale to przecież WB! Wielka wytwórnia dysponuje innymi postaciami z DC. Do tego nie można zapominać o tak wielkich franczyzach jak Gra o Tron, Władca Pierścieni, Matrix i tak dalej.

Do tej pory studio z Montrealu odznaczyło się niedocenionym, acz bardzo udanym Batman: Arkham Origins i wielkim niewypałem w postaci Gotham Knights. Mają więc doświadczeniu w tworzeniu gier z uniwersum DC, co niejako sugeruje, że mogą odpowiadać za kolejne pozycje w tym świecie. W nowej ofercie pracy poszukują dyrektora kreatywnego do niezapowiedzianej gry w “popularnej franczyzie”. Gracze na Reddicie spekulują też o innych markach, jak choćby Gra o Tron czy Władca Pierścieni.

Co ciekawe, oferta wydaje się dotyczyć powstającej gry na kolejną generację konsol – PS6 i nowego Xboksa. Dziś deweloperzy i wydawcy mają wielkie problemy, bo koszt produkcji gier AAA podskoczył niebotycznie, a czas potrzebny na wydanie tytuły to często wiele lat. Dyrektor kreatywny to kluczowa funkcja w gamedevie, z kolei na dole oferty jest wzmianka o “doświadczeniu w next-genowych grach action-adventure z segmentu AAA”. Tytuł może dopiero wyjść na przełomie generacji, czyli w okolicach 2027 – 2028 roku. Szybko ten czas zasuwa, prawda?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie