GOG.com wyrzuca Hitmana i przeprasza graczy

GOG.com
Newsy PC

Po aferze związanej z rzekomymi zabezpieczeniami antypirackimi w Hitmanie (2016) GOG.com usuwa grę z oferty i przeprasza użytkowników.

Niedawno pisaliśmy o problemie, jaki wyniknął w związku z dodaniem pierwszej części nowej trylogii Hitman do oferty polskiej platformy. Uruchomienie niektórych elementów produkcji wymaga łączności z internetem, co zdaniem niektórych jest swego rodzaju zabezpieczeniem DRM. A to stoi w sprzeczności z polityką platformy. Gracze obsypali Hitmana negatywnymi recenzjami, co skłoniło firmę do interweniowania w tej sprawie.

W rezultacie Hitman został usunięty z platformy. Przedstawiciel platformy przeprosił użytkowników:

Wciąż jesteśmy w kontakcie z IO Interactive w sprawie gry. Usunęliśmy Hitman GOTY z naszego katalogu, bo jak słusznie zauważyliście, nie powinniśmy wydawać go w obecnej formie. Chcielibyśmy przeprosić za zamieszanie i złość, którą wywołała ta sytuacja. Zawiedliśmy was i chcielibyśmy podziękować za uświadomienie nam tego, choć byliście bardzo szczerzy.

Przy okazji warto przypomnieć, że obecnie jest dostępna za darmo jedna z misji w Hitmanie z 2016. Aby przetestować grę, należy mieć albo trzecią część trylogii, albo ściągnąć bezpłatny zestaw startowy. Szczegóły przedstawiamy pod tym adresem.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie