Godfall – oto pierwsza oficjalnie zapowiedziana gra na PS5

Na gali The Game Awards 2019 pokazano Godfall – czyli looter shooter (lub po prostu slasher), który skupia się walce wręcz. Jest to zarazem pierwsza oficjalnie zapowiedziana gra na PS5.

Godfall to osadzony w postapokaliptycznym świecie fantasy RPG, który ma kłaść duży nacisk na trzecioosobową walkę wręcz. W grze będziemy tłuc wrogów po to, by zabierać im łupy. Tego typu przyjemność czeka nas w pojedynkę, w duecie lub w trzyosobowym zespole. Co ciekawe, o tym tytule można było usłyszeć już parę lat temu – jest on w produkcji już od dłuższego czasu. Twórcy się widocznie trochę z nim ociągali – może po prostu chcieli poczekać na nowego next-gena Sony.

Za stworzenie slashera odpowiada studio Counterplay, mające na swoim koncie grę Duelyst. Natomiast wydawcą Godfall są autorzy Borderlands, czyli studio Gearbox Publishing. Jak powiedział szef Gearbox Steve Gibson, jego zespół chce kontynuować misję polegającą na dostarczaniu ludziom rozrywki – a Godfall ma podobno świetnie się do tego nadawać. Shooter ukaże się zarówno na PS5, jak i na PC (ekskluzywnie dla Epic Games Store). Kiedy? Najprawdopodobniej pod koniec 2020.

Przy okazji zapowiedzi pokazano oficjalny trailer z gry. Materiał pokazuje jedynie filmowe ujęcia – niestety na próżno w nim szukać elementów gameplayu. Ale rzucić okiem można.

 

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: