Premiery gier: 9-15 listopada

Premiery gier: 9-15 listopada
Felieton Premiery tygodnia

Takiego tygodnia, wypełnionego grubymi premierami, dawno już nie było. Nadchodzące dni listopada miną pod znakiem gier RPG oraz strzelanek.

Nie żebym uprzedzał fakty, ale w tym tygodniu chyba nie będzie trzeba odpalać grzejników, bowiem ciepłą atmosferę zapewnią nadchodzące premiery listopada. W tym czasie nasze kompy i konsole zaskwierczą na widok dużych kontynuacji serii Ubisoftu i Activision. Spędzimy kilkaset godzin w kampaniach dla jednego gracza, a może i więcej rywalizując z innymi w trybie online.

Tak czy siak, szykujcie się na granie, bo dobrych nowości nie zabraknie. Oto moje propozycje…

Assassin’s Creed: Valhalla (10 listopada)

Platforma: PC, PS4, XONE, XSX

  • Za chwilę przekonamy się, jakież to barbarzyńskie imprezy odprawiali w IX wieku wikingowie. Według mitologii nordyckiej i ludowych podań nawet te najmniejsze kończyły się rozlewem krwi i wielką ucztą, więc nie powinno być najgorzej. W przerwach między piciem mocnego miodu i ostrzeniem toporka, będziemy mogli popływać drakkarem, podbijać i grabić tereny zamieszkałe przez ówczesnych Anglików czy zapolować na grubego zwierza.

Destiny 2: Poza Światłem (10 listopada)

Platforma: PC, PS4, XONE, XSX

  • Na horyzoncie widać już nowy dodatek do Destiny 2. Rozszerzy on znane uniwersum o nową historię i mechaniki gry. Stając do walki z imperium Upadłych będziemy mogli wreszcie przetestować moce Ciemności. Przygotowaną kampanię ogramy w pojedynkę lub ze zgraną ekipą w trybie online.

Yakuza: Like a Dragon (10 listopada)

Platforma: PC, PS4, XONE, XSX

  • Yakuza po raz siódmy, ale z rozgrywką, która nie przypomina dawnych części gry. Sama gra wydaje się o wiele bardziej ambitna, dzięki trzykrotnie większej mapie świata i strategicznemu podejściu do rozwiązywania problemów na mieście. Dość rewolucyjnym rozwiązaniem jest zmiana bezpośredniego systemu walki na mechanikę turową. Zarządzamy w grze własną drużyną i wedle jej statystyk kolejkujemy nasze czynności podczas walki.

Godfall (12 listopada)

Platforma: PC – Epic Store

  • Gearbox po raz kolejny wprowadzi w życie gracza nowy gatunek gier. Wcześniej był to looter shooter, a teraz producent szykuje się do premiery looter slashera. Koncepcja Godfall będzie więc podobna do serii Borderlands, gdzie rdzeniem rozgrywki jest zabijanie hord wrogów i ulepszanie swojego ekwipunku dzięki losowym nagrodom. Akcja gry rozgrywa się w świecie fantasy, toteż broń palną zastąpi broń ręczna.

Call of Duty: Black Ops Cold War (13 listopada)

Platforma: PC, PS4, PS5, XONE, XSX

  • O ile kompletnie nie przekonuje mnie tryb multi w nowym COD-zie, tak jednak kampania fabularna może być czymś świeżym w obrębie całej serii. Twórcy wzięli na warsztat ciekawe tło historyczne (okres Zimnej Wojny), gdzie miejsce otwartych wojen zajęły akcje wywiadowcze. Udamy się do różnych lokacji, a w tym do Moskwy, Berlina czy Wietnamu. Podobno będzie sporo skradania oraz skrytego zabijania i to bohaterem, który wyglądem czy umiejętnościami nie jest graczom narzucony.

No to przyznawać się, w jakie nowości będziecie młócić przy konsolce lub kompie?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie