Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Godfall jednak trafi na Xbox Series? Gra jest czasowo ekskluzywna na PS5

Godfall może trafić również na konsole Microsoftu. Według informacji ze zwiastuna, gra jest jedynie czasowo ekskluzywna na PlayStation 5.

Nowa produkcja Counterplay Games miała być pierwszym tytułem ekskluzywnym na PlayStation 5. Gra jako pierwszy tytuł z PS5 wyciekła do sieci i choć nie zachwycała swoją oprawą, to gracze nie kryli ekscytacji.

Do premiery produkcji pozostały jedynie niecałe dwa tygodnie, ale w sieci pojawiają się nowe informacje o grze. Wieści nie ucieszą fanów Sony.

W zwiastunie premierowym Godfall pojawiła się informacja, że gra jest tylko czasowo ekskluzywna na PS5. Oznacza to, że będzie ona mogła ukazać się na konsolach Xbox Series pod koniec 2021 roku. Nie zmienia to nic ponad to, że gra nie jest jednak tytułem ekskluzywnym na konsole Sony.

Możliwe jednak, że podobnie jak w przypadku Demon’s Souls Remake, jest to zwykły błąd. Mimo to wykluczałbym tę możliwość ze sprawy, bowiem Sony raczej upilnowałoby tego elementy po wcześniejszych zamieszaniach.

Pokazuje to jednak, że Sony nie do końca uczciwie pogrywa sobie z fanami. Produkcję zapowiadano jako pierwszy, mocny tytuł ekskluzywny na PS5, a teraz przyszło nam się zmierzyć z nieco innym stanem rzeczy. Szkoda, ale może negatywny odzew graczy zwróci uwagę na ten problem.

Godfall trafi w ręce graczy już 12 listopada. Grę można nabyć na PlayStation 5 i PC. Nie wiadomo jeszcze nic o ewentualnym porcie na inne konsole.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się