Twórca Godfall ogłasza sukces gry w PS Plus. „Z radością powitaliśmy nowych graczy”

Godfall trafiło do PS Plus w grudniu 2021
Newsy PS5

Counterplay Games ujawnia, że premiera gry Godfall w PS Plus to ogromny sukces dla studia. O tej kwestii opowiedział nieco reżyser Daniel Nordlander.

Choć tytuł nie cieszy się niestety zbyt dobrymi opiniami, wygląda na to, że odpowiedzialne za niego studio deweloperskie i tak może ogłosić sukces. Do tego przyczynił się jednak debiut Godfall w PS Plus, co miało miejsce w grudniu zeszłego roku. Gwoli ścisłości, zamiast pełnej wersji znalazła się tam okrojona Challenger Edition, co zresztą nie spodobało się użytkownikom. Mimo wszystko Daniel Nordlander, czyli reżyser gry, uważa, że zamieszczenie tytułu w Plusie i tak można uznać za dobrą decyzję:

„Z radością powitaliśmy nowych graczy dzięki umieszczeniu Challenger Edition w PS Plus. W ciągu zaledwie miesiąca poprzez Challenger Edition do walki stanęło więcej niż 2,5 miliona nowych graczy z różnych platform. Z naszej perspektywy to duży sukces.”

– podsumował Nordlander w rozmowie z Seasoned Gaming.

Trudno powiedzieć, czy studio robi w ten sposób dobrą minę do złej gry, czy rzeczywiście uznaje, że odniosło sukces. Okrojona wersja – przez niektórych użytkowników określana wręcz mianem demo – nie dawała bowiem zbyt wielu możliwości. Zniechęceni tym gracze mogli więc dość szybko porzucać rozgrywkę, lecz nadal liczą się w oficjalnych statystykach.

Pełna wersja Godfall zadebiutowała w 2020 roku i zebrała mieszane recenzje, choć z przewagą tych gorszych. Krytykowano m.in. powtarzalność rozgrywki i słabo przedstawioną historię. Mocną stroną tytułu okazała się natomiast chwalona piękna oprawa graficzna.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie