Glitchpunk - bohaterka siedzi na fotelu z granatem i butelką w rękach. Wokół masa broni i jakieś konające ciało

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

„Cyberpunkowe GTA 2” wchodzi do wczesnego dostępu. Zobaczcie polskiego Glitchpunka w akcji

Jesteście gotowi na gangsterską rozróbę? Jeśli tak, to bardzo dobrze, ponieważ już zaraz Glitchpunk będzie mógł trafić w Wasze ręce. O czym jest produkcja i czym się wyróżnia na tle konkurencji?

Glitchpunk to gra akcji z widokiem z góry, w której nie zabraknie masy brutalnej walki. Ogrom broni palnej i czasem nawet same pięści posłużą Wam, aby spuszczać łomot gangom i wrogo nastawionym kultom – informuje wydawca w informacji prasowej. Twórcy skupili się, aby fabuła gry opowiadała historię o ksenofobii, religii i transhumanzmie. Zobaczcie poniższy gameplay, a może będziecie chcieli sprawdzić grę jeszcze dziś. W momencie pisania tego artykułu ów produkcja nie jest jeszcze dostępna do zakupu na platformie Steam, aczkolwiek sytuacja powinna się zmienić w ciągu nadchodzących godzin.

Poniżej możecie znaleźć najważniejsze elementy produkcji. Warto jednak zaznaczyć, że twórcy na początek zaserwuję jedynie pierwsze z czterech miast – Outpost Texas. Następne mają zostać dodane w kolejnych aktualizacjach.

Cechy gry:

  • Brutalna akcja z widokiem top-down oraz potężny arsenał broni.
  • System hakowania umysłów przechodniów i wpływania na różne przedmioty.
  • Różne możliwości przemieszczania się, w tym pociągi, czołgi, motory, autobusy, ciężarówki i, oczywiście, masa samochodów.
  • Gorączkowe pościgi policyjne i 10 poziomów eskalacji chaosu.
  • 12 gangów z własnymi historiami, zadaniami i kulturą.
  • 4 różne od siebie miasta, od odległych zakątków USA poprzez cyberpunkowy Związek Radziecki, pogrążony w postnuklearnej zimie.
  • Dojrzała historia o kilku zakończeniach.
  • Rzadki mix stylów, z dwuwymiarowymi sprite’ami w trójwymiarowym środowisku.
  • Własne stacje radiowe, grające muzykę z całego świata i emitujące absurdalne reklamy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się