Wydawca Golluma ma graczy tak głęboko gdzieś, że przeprosiny napisał ChatGPT

The Lord of The Rings: Gollum - przeprosiny napisał ChatGPT
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

The Lord of The Rings: Gollum to niewypał – wiadomo. Teraz jednak okazuje się, że przeprosiny za stan gry zostały napisane przez narzędzie AI ChatGPT.

Choć była konkurencja, The Lord of The Rings: Gollum nadal pozostaje najgorzej ocenianą grą tego roku. Gollum jest tak zły, że aż odpowiadające za niego studio zostało praktycznie od razu po premierze zamknięte. Sytuacji z pewnością nie pomaga Nacon, czyli wydawca gry. To on miał odpowiadać za oficjalne przeprosiny w sprawie stanu produkcji. A w zasadzie nie wydawca, a coś innego, czyli ChatGPT.

W rozmowie z niemieckim serwisem GameTwo (za VGC) byli deweloperzy pracujący nad grą, przyznali się do tego, że wydawca wykorzystał ChatGPT do wystosowania oficjalnych przeprosin do graczy. Dało się tam przeczytać, że tytuł jest “rozczarowującym doświadczeniem”, a twórcy “przepraszają za wszelkie niedogodności”. O sprawie donosi też internauta Knoebel na Twitterze.

Nie mamy 100-procentowej pewności, że faktycznie tak było, choć twierdzi tak paru byłych pracowników Daedalic Entertainment. Co więcej, twórcy mieli nie wiedzieć nic o przeprosinach Nacon i fakcie, że napisała je sztuczna inteligencja.

Mimo porażki Golluma wciąż są ambicje, aby Władca Pierścieni stał się “jedną z największych serii growych na świecie”. Zobaczymy, jak to wyjdzie, bo na razie w produkcji znajduje się parę gier spod tego szyldu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie