Gej bohaterem Dragon Age: Inkwizycja. “Pierwszy, jakiego stworzyłem”

Nawet w grach homoseksualiści są piętnowani.

Scenarzysta z BioWare zaprezentował na blogu studia nową postać, która będzie nam towarzyszyć w Dragon Age: Inkwizycja.

– Dorian jest gejem i w zasadzie pierwszą stuprocentową homoseksualną postacią, jaką kiedykolwiek miałem okazję stworzyć na potrzeby gier – przyznał Dawid Gaider.


Scenarzysta zdradził również kilka szczegółów z przeszłości Doriana. To mag pochodzący z Tevinteru – miejsca, w którym homoseksualiści nie są mile widziani. Dorian mimo to nie krył się ze swoja orientacją, co ostatecznie skończyło się jego wygnaniem. Tak bohater trafił w szeregi Inkwizytorów.

Gaider ma świadomość, że umieszczanie w Dragon Age: Inkwizycja geja wzbudzi niesmak w pewnych kręgach. Nie zważa jednak na potencjalną krytykę i przyznaje: Tworzenie postaci Doriana to dla mnie osobiste przeżycie. Mam nadzieję, że gracze przyjmą go jako w pełni zrealizowanego bohatera.

Przypominamy, że data premiery Dragon Age: Inkwizycja została ustalona na 7 października 2014. Tytuł pojawi się na PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360 oraz Xbox One. To rasowe cRPG osadzone w klimatach fantasy. Podczas rozgrywki wcielimy się w przywódcę Inkwizycji. Wraz z towarzyszami będziemy musieli zmierzyć się z plagą demonów.

Zobacz, co wejdzie w skład edycji kolekcjonerskiej gry Dragon Age: Inkwizycja

Dragon Age: Inquisition – gameplay

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 Shares
Share2
+1
Tweet