Microsoft daje nawet 200 mln zł polskiemu studiu. Mają stworzyć nową grę na Xboksy

Microsoft potężnie inwestuje w Polaków. Stworzą dla nich grę
Newsy PC Xbox Series

People Can Fly dostało nawet do 200 mln złotych (30-50 mln dolarów) w celu rozwijania “Project Maverick” – nowej gry dla Microsoft.

Microsoft dostrzegł potencjał polskiego People Can Fly, bo wyłożył dość sporą sumę na rozwój kolejnej gry od tego dewelopera. Chodzi o tajemniczy “Project Maverick”, o którym tak naprawdę nie wiemy nic. Mimo wszystko pozostaje mieć nadzieję, że oczekiwanie się opłaci, a pomoc ze strony giganta z Redmond przełoży się na wysoką jakość produkcji.

Kolejny tytuł od polskiego studia ma być gra AAA przeznaczoną na platformy Xbox i PC. Jak donosi portal Strefa Inwestorów, Microsoft w całości ma pokryć koszty produkcji. Studio pracuje w modelu pracy na zlecenie, a kolejne osiąganie kluczowych etapów produkcji zapewni im napływ finansowania, które łącznie ma wynieść od 30 do 50 mln dolarów (około 200 mln zł max).

Na więcej konkretów na temat samej produkcji musimy niestety zaczekać. Nie wiemy, czy chodzi o rozwój gry osadzonej w istniejącym IP, czy to zupełnie nowa marka. Istnieje szansa, że Polacy powrócą do marki Gears of War (w formie choćby spin-offu), gdyż już wcześniej stworzyli Gears of War: Judgement. Specjalizują się w strzelankach – ich ostatnim tytułem było sieciowe Outriders, a wcześniej pracowali także nad niezwykle udanym Bulletstormem. NIe obraziłbym się, gdyby chodziło o powrót do szalonej masakry z Graysonem Huntem w głównej roli.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie