Kolejny hit Microsoftu bliżej niż się wydaje? Nowe szczegóły o Gears 6

Gears 6 znacznie bliżej niż się wydaje. Gra zaoferuje otwarty świat?
Newsy PC Xbox Series

The Coalition być może jest znacznie bliżej skończenia Gears 6 niż się wydaje. W internecie pojawiły się bardzo obiecujące rewelacje o grze.

Microsoft w swoim pipeline’ie wydawniczym na najbliższe lata ma wiele głośnych premier. Potencjalnie, znaczy się. W końcu na Xboksy (i PC) niebawem trafi Starfield i nowa Forza Motorsport, później dostaniemy Hellblade 2, Avowed, Fable, a na horyzoncie majaczy także odległe Perfect Dark. Gdzieś w tym wszystkim powinno być także miejsce na kolejne Gears of War (a w zasadzie Gears 6), które z całą pewnością powstaje.

Xbox szykuje kolejny hit i będzie nim Gears 6

O grze było przez długi czas cicho, ale ciszę tę złamał Nick Baker z XboxEra, czyli osoba zazwyczaj dobrze poinformowana w planach Microsoftu. W jednym z ostatnich odcinków wspomnianego podcastu stwierdził, że prace nad grą są znacznie bliżej końca, niż się może wydawać. Niestety, nie pokusił się o wyjaśnienie tych słów, więc nie wiemy, o co dokładnie mu chodziło. Możemy spodziewać się, że gra po prostu zadebiutuje szybciej, niż się spodziewamy. Ja spodziewałem się jednak końcówki przyszłego roku i być może faktycznie mam rację (ale nie wiem, to tylko domysły).

Niepotwierdzone raporty z tego roku głosiły, że The Coalition skupiło się bardziej na Gears 6 po anulowaniu dwóch niezapowiedzianych projektów. O samej grze nie wiemy niestety zbyt wiele. Zdaniem Bakera, deweloperzy kontynuują tradycję z poprzedniej części. Gra ma więc oferować pół-otwarty świat w jeszcze większej skali. Insider nie uważa jednak, aby oznaczało to w pełni open-world, ale kto wie?

Na razie radzę podchodzić do wszystkiego z dystansem, choć źródło nowych plotek wydaje się godne zaufania. Póki jednak Microsoft lub The Coalition nie pokażą nic oficjalnie, nie powinniśmy nastawiać się na rychłą prezentację gry.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie