Gamescom to nie tylko gry. Drony kontra samochód!

Wyścigowe drony potrafią naprawdę sporo.

Dwóch najlepszych na świecie pilotów dronów prowadzi swoje maszyny po torze pełnym przeszkód, wśród których znalazł się driftujący Ford Focus RS, palący gumę Ford Mustang oraz robot. Piloci Luke Bannister i Brett Collis sterują swoimi dronami zdalnie z pomocą specjalnych gogli, które zapewniają widok z perspektywy pierwszej osoby. Dzięki temu udaje im się przelecieć pod pickupem Fordem Rangerem i przez wnętrze Forda B-MAX-a. Zestaw 36 kamer GoPro ukazuje akcję wyścigu w spektakularnym stylu znanym z filmu Matrix z 1999 roku.

To tak, jakbyś siedział w kokpicie. To była trudna trasa, mieliśmy kilka wypadków, ale na szczęście Ford Mustang wyszedł z tego cało – a tylko to się liczy – powiedział 16-letni Luke Bannister, mistrz World Drone Prix, który podjął się tego wyzwania wraz ze swoim 22-letnim kolegą z zespołu Tornado XBlades, Brettem Collisem z Wielkiej Brytanii.

Film Dronekhana – stworzony w hołdzie dla popularnej serii Gymkhana z konsultantem Forda Kenem Blockiem i Fordem Focusem RS w rolach głównych – został nakręcony w europejskiej siedzibie głównej Forda w Kolonii w Niemczech. To właśnie w Kolonii odbywają się w tym tygodniu największe w Europie targi gier Gamescom. Nowa produkcja idzie w ślady poprzednich filmów z cyklu Snowkhana, które stały się już świąteczną tradycją Forda.

Źrodło: Ford

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: