[Gamescom 2015] FIFA 16 to nowy tryb FUT Draft i zmiany w karierze

W najnowszej odsłonie serii FIFA czeka na nas kilka ważnych zmian. Electronic Arts zaprezentowało właśnie niektóre nowości.

Po pierwsze w Ultimate Team pojawi się FUT DraftW tym trybie gry wystawimy na próbę Twoje umiejętności budowania składów: na każdą pozycję musisz wybrać najlepszego z pięciu losowych piłkarzy. Następnie rzucisz wyzwanie przeciwnikom w serii meczów. Im więcej spotkań wygrasz, tym większą otrzymasz nagrodę – wyjaśnia EA Sports na oficjalnej stronie FIFA 16.


Na początek wybierzemy jedną z pięciu dostępnych formacji. Wybór jest o tyle ważny, że do końca turnieju nie będziemy mogli z niej zrezygnować. Po wybraniu formacji budujemy skład. – Pierwszą decyzją będzie wybór kapitana spośród pięciu wielkich gwiazd piłki – tłumaczy EA Sports. Następnie uzupełniamy skład, na każdą pozycję wybierając jednego z pięciu losowych zawodników.

W losowaniu może pojawić się dowolny piłkarz dostępny w FUT, w tym legendy (tylko na konsolach Xbox) oraz specjalne wersje w formie dostępne w paczkach w danym tygodniu.

Teraz czas na rozgrywkę. W turnieju zmierzymy się z czterema przeciwnikami. Im dalej dojdziemy, tym lepsze zgarniemy nagrody — monety, paczki itd.

Żeby zagrać w trybie FUT Draft, trzeba zapłacić wpisowe (15 000 monet lub 300 punktów FIFA Points) lub wykorzystać żeton Draft (do znalezienia w paczkach). Nawet jeśli przegrasz pierwszy mecz, otrzymasz nagrodę odpowiadającą wartości wpisowego – czytamy na stronie FIFA 16.

Zwiastun trybu FUT Draft

Elektronicy informują ponadto o zmianach w trybie kariery FIFA 16. Zobaczymy je jedynie w wersjach gry na PC, PS4 oraz Xbox One.

Co konkretnie? Po pierwsze turnieje przedsezonowe. – W okresie letnim wiele największych klubów podróżuje po całym świecie, przygotowując się do nowego sezonu. Ten okres przygotowawczy jest bardzo ważny we współczesnej piłce. Dlatego też dodaliśmy te turnieje do trybu kariery w grze FIFA 16. Przed rozpoczęciem nowego sezonu Twój klub zostanie zaproszony do trzech z dziewięciu możliwych turniejów rozgrywanych w Azji, Europie i obu Amerykach – wyjaśniają twórcy.

Po drugie – trening zawodników. – Każdy piłkarz trenuje między kolejnymi spotkaniami, aby rozwijać swoje umiejętności. W grze FIFA 16 menedżerowie mogą trenować swój skład, aby zwiększać atrybuty piłkarzy i przyśpieszać ich rozwój. Co tydzień możesz wybrać maksymalnie pięciu zawodników i odbyć z nimi wybrane ćwiczenia skoncentrowane na konkretnej grupie atrybutów – czytamy na stronie EA Sports.

To jednak nie wszystko. Elektronicy wypunktowali na stronie FIFA 16, co jeszcze zmieni się w trybie kariery:

  • Ściąganie wolnych zawodników do klubu poza oknem transferowym.
  • Raporty skautów – Raport sporządzony po zakończeniu obserwacji zawodnika będzie dostępny przez cały rok kalendarzowy, a nie tylko przez kwartał, jak to miało miejsce w grze FIFA 15.
  • Budżet transferowy  Budżety transferowe są teraz bardziej realistyczne dopasowane do prowadzonego w trybie kariery klubu. Ponadto pewien procent budżetu niewykorzystanego w danym sezonie przejdzie na sezon następny. Procent ten będzie zależał od stopnia wykonania celów na sezon.
  • Wypożyczenia – Wypożyczenia krótkoterminowe zostały wydłużone z trzech do sześciu miesięcy. Ponadto teraz można wysyłać piłkarzy na wypożyczenia dwuletnie.
  • Zmiany podczas meczów towarzyskich – Podczas meczu towarzyskiego liczba zmian będzie nieograniczona.
  • Więcej realistycznych transferów – Urealniliśmy liczbę „głośnych” transferów w czasie okna transferowego, aby lepiej oddać zmiany zachodzące zwykle w prawdziwej piłce.
  • Poprawione wartości piłkarzy – Poprawiliśmy wartość wielu piłkarzy, aby odpowiadały realiom współczesnego rynku transferowego.
  • I wiele innych zmian

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

55 Shares
Share55
+1
Tweet